Eşsiz Doğa Güzelliği Başkonuş Yaylasında Eko Turizm Başladı Eşsiz Doğa Güzelliği Başkonuş Yaylasında Eko Turizm Başladı
Orta hasarlı binaların sorunu ile ilgili adım atılmadığını vurgulayan Öztunç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinin bu duruma kayıtsız kaldığını savundu.
Öztunç, şöyle konuştu:
“Depremin üzerinden aylar geçti. Aylardır hala orta hasarlı binaların sorunu çözülmedi, çözülemedi. Vatandaş mağdur ve perişan. Kışa gireceğiz. Bu şehri yönetenler ayakta uyuyorlar. Umurlarında değil. Kendilerinin evleri var, kalacak yerleri var. Hiçbir şey olmazsa bağ evlerine gidiyor. Ama millet perişan durumda. Zar zor bir ev sahibi olmuş. Deprem gelmiş vurmuş. Burası orta hasarlı. Neye göre orta hasarlı? İlk gün geldiler, el fenerini tuttular orta hasar raporu verdiler. Güçlendirmeye izin yok. Başka bir şey yapalım ona da izin yok. Belediye başkanı da milletvekillerine koli göndermekten başka işi yok. Bir platform kuruldu. Bu işi çözmek için biran önce harekete geçin. Malatya bu sorunu çözdü. Malatya’da binalar bir kez daha elden geçirildi. Malatya’da yeniden tespit yapıldı. Kahramanmaraş’ta yapılmadı. Çünkü tembel bir belediye başkanı var ve tembel iktidar milletvekilleri var. Bu dönemkiler hiç yoklar. Kürsüye bile çıkmıyorlar. Umurlarında değil. Kahramanmaraş’la ilgileri yok. Sahipsiz Kahramanmaraş. Ben bu orta hasarlıların durumunu TBMM’ye taşıyacağım.”
Yerel seçimlere de değinen Öztunç, “Yerel seçimlerde Kahramanmaraş halkının AK Parti’ye ders vereceğini düşünüyorum. AK Parti’nin Kahramanmaraş’taki oyu yüzde 65’ten 40’lara düştü. Yerel seçimlerde de daha da düşecek. Hayrettin Bey’i aday yaparlarsa bakacağız. Hayrettin Bey, çok başarılı. Aday yapmalarını öneririm. Halka çok büyük bir karşılığı var. Son 5 yılda 50 yılda yapılamayanları sığdırdı.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak Kahramanmaraş’ta iyi bir ivme yakaladık. Kahramanmaraş’ta ikinci parti olduk. 2015’te bu yana düzenli sistematik bir oy artışımız var. Bu çıtayı daha da yukarıya çıkaracağız” ifadelerini kullandı.
Editör: Haber Editörü