Dar Gelirli Ailelere Elektrik Fatura Desteği! Aile Bakanlığı Destek Başvurularını Başlattı Dar Gelirli Ailelere Elektrik Fatura Desteği! Aile Bakanlığı Destek Başvurularını Başlattı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son açıklamalarıyla zammın Ocak ayına ertelendiği söylentileri dolaşırken, AK Parti’den gelen son açıklama Ocak ayını işaret etti.
AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Bitlis’te düzenlenen “2023 Şehir Buluşmaları” toplantısında konuştu. Akbaşoğlu, pandemi sürecinin özellikle gıda ve enerji tedarik zincirlerinde sıkıntılara yol açtığını ve Türkiye’nin de bundan etkilendiğini belirtti. Konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“Türkiye, yaşadığı enflasyon baskısını ve ekonomik dalgalanmaların olumsuz etkilerini orta vadeli programla aşacaktır. Bu çerçevede, özellikle emeklilerimizin de aralarında bulunduğu toplumun her kesimine yakın bir zamanda olumlu etkiler sağlayacağız. 2024 yılına, alım gücünü daha da artırmış olarak gireceğiz. Geçmişte yaptıklarımız, gelecekte yapacaklarımızın teminatıdır.”
Milyonlarca emekli, Ocak ayına kadar beklemek zorunda kalacak gibi görünüyor, ancak AK Parti’nin bu olumlu açıklaması emeklilere umut verdi. Emekli maaşlarına yapılacak olan zam miktarı ve detayları ise daha sonraki açıklamalarla netleşecek gibi görünüyor.