Motorin ve benzinde indirim pompaya yansıdı Motorin ve benzinde indirim pompaya yansıdı
Seçim Hazırlıkları
Parti, sandıktan genel merkeze kadar olan süreçte herkesin sorumluluklarını belirlediği bir network oluşturdu. Özdemir, başarısızlık durumunda nasıl çözümler üreteceklerini de network içinde planladıklarını açıkladı.
Seçim Koordinasyon Merkezleri
AK Parti, tüm il ve ilçelerde Seçim Koordinasyon Merkezleri (SKM) kurarak yerel seçimlere yönelik organizasyonunu tamamladı. SKM'ler, 57 ilde AK Parti il binasında, 24 ilde ise müstakil mekanlarda faaliyet gösteriyor.
Programlı Seçim Çalışmaları
Seçim Koordinasyon Merkezleri, ilgili gruplarla ilgili envanter çıkararak adayların sahaya inmeden önce detaylı bir program oluşturuyor. Adayların hangi gün, nereye gidecekleri ve ne kadar süreyle konuşacakları gibi detaylar önceden planlanıyor.
Hukuki ve Teknik Çalışmalar
Özdemir, seçimde seçmenin kullandığı oyun heba edilmemesi için hukuki ve teknik bir çalışma başlattıklarını söyledi. Bu alanda hazırlıkların sürdüğünü belirtti.
Görevli Sayısı ve Dağılımı
Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı, seçimde yaklaşık 200 bin sandık bulunduğunu ve her birinde ortalama 5 görevli olacağını belirtti. Bu durumda 1 milyon kişinin doğrudan sahada olacağını ve bu görevlilerin arkasında hukuki ve teknik destek sağlayacak ekiplerin bulunduğunu ifade etti. Toplamda 2 milyon 300 bin görevlinin seçim sürecinde sahada hazır olacağını vurguladı.
Editör: Atilla Şakacı