ABD’ye giden Türklerde yüzde 115 artış! ABD’ye giden Türklerde yüzde 115 artış!
Göktaş, yazılı açıklamasında, Türkiye Aile Destek Programı’nın bugüne kadar hanelere toplamda 60,3 milyar lira destek sağladığını vurgulayarak, bu programın halihazırda uygulanan en kapsamlı sosyal yardım uygulaması olduğunu belirtti.
Bakan, düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra dezavantajı olmayan ancak düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de yalnızca gelir kriteri üzerinden programa dahil ettiklerini ifade etti.
Sosyal Refah Paylaşımını Önde Tutuyoruz
Göktaş, “Sosyal refah paylaşımını önde tutan bakış açısıyla arz odaklı güçlü sosyal yardım sistemini kararlı ve etkin bir şekilde yürütüyoruz. Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Her Ay Düzenli Destek: Bu Ay 4 Milyar Lira Ödeme
Ailelere her ay düzenli destek sağlandığını hatırlatan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. İhtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar lira ödeme yapacağız” şeklinde konuştu.
Editör: Atilla Şakacı