Asılsız ihbarlara 'lekelenmeme' kalkanı! Asılsız ihbarlara 'lekelenmeme' kalkanı!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin başladığını duyurdu. Bu ay toplam 4,1 milyar lira ihtiyaç sahibi hanelere ödeme yapılacak.
Aile Destek Programı: Türkiye'nin Sosyal Yardım Uygulaması
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yazılı bir açıklama yaparak Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin bugün itibarıyla hesaplara yatırıldığını duyurdu. Bu program kapsamında bugüne kadar hanelere toplamda 52,2 milyar lira destek sağlandığını belirtti.
Daha Geniş Kapsam, Daha Fazla Destek
Göktaş, düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra gelir kriterini karşılayan hanelerin de Türkiye Aile Destek Programı'na dahil edildiğini ifade etti. Sosyal refahı önde tutan bir bakış açısıyla güçlü bir sosyal yardım sistemi oluşturulduğunu vurguladı.
Düzenli Destekler ve İlave Yardımlar
Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde aylık düzenli destek sağlandığını belirten Göktaş, ayrıca çocuk desteği ve elektrik tüketim desteği gibi ek desteklerin de program kapsamına alındığını söyledi. Çocuk desteiği ile ailelere aylık ödemeler yapılarak çocukların masraflarına destek sağlanıyor. Ayrıca, elektrik tüketim desteği ile de hanelere ek ödemeler yapılıyor.
Editör: Haber Editörü