Ticaret'ten kalite denetimine iki ürün eklendi Ticaret'ten kalite denetimine iki ürün eklendi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara destek ödemelerine devam ediyor. Son duyuruya göre, kronik hastalığı olanlara 7.608 TL’ye kadar yardım yapılacağı açıklandı.
Bakanlık, resmi internet sitesi aracılığıyla Kronik Hastalıklar Yardımı yapılacağını duyurdu. Yardım almak isteyenlerin belirli koşulları karşılamaları gerekmektedir. Bu kapsamda, belirtilen şartları taşıyanlara her ay 7.608 TL tutarında ödeme yapılacaktır.
Kimler Ödeme Alacak?
Bakanlık, ödemelerin tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan hastalar için olduğunu belirtti. Tüberküloz veya SSPE hastalığına sahip kişilere veya onlara bakım sağlayan kişilere aylık 7.608 TL ödeme yapılacak. Başvuru için sadece kimlik belgesinin gerektiği ifade edildi. Ödemeler, her ay düzenli olarak PTT üzerinden yapılacaktır. Bakanlık, sosyal yardımdan faydalanmak isteyenler için ödemelerin aylık olarak yapılacağını vurguladı.
Başvurular Nasıl Yapılacak?
Başvurular, yardım ödemesinden yararlanmak isteyen kişilerin ikametgahlarının bulunduğu yerdeki en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına (SYDV) yapılacak. Başvurularda, hastanın kimlik belgesi ve cihaz kullanımına ilişkin belgeler gerekmektedir.
Cihaz kullanımı gerektiren kişilere, bakanlık ek olarak elektrik faturalarına da destek sağlıyor. Daha fazla bilgi için SYDV’ye başvurabilir veya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.