Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı İhsan İşbilir, yaptığı açıklamada ‘Artık değişim zamanı’ dedi.

İhsan İşbilir, 8 Ocak Cumartesi günü yapılacak olan Oda seçimleri için çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Bir yıla aşkın süredir gece-gündüz demeden esnaf ziyaretlerini sürdüren İşbilir, yapacakları projeleri esnaflara tek tek anlatıyor.

Kahramanmaraş'taki Yassı Höyük'te kazı çalışmaları başladı Kahramanmaraş'taki Yassı Höyük'te kazı çalışmaları başladı

Afşin Esnaf ve Sanatkarına hizmet etmek için yola çıktığını aktaran İşbilir, ilçede yeni bir sayfa açarak üreten esnafın önünü açacak projeler hazırladıklarını belirtti.

Üretim yapan Esnaf ve Sanatkarları destekleyeceklerini ifade eden başkan adayı İşbilir hayata geçirmeyi planladığı projelerini şöyle sıraladı;

“Esnaf ve Sanatkarımızın sorun ve sıkıntılarında Odaya gelmesini beklemeyeceğiz,biz Esnafın ayağına gideceğiz. Sanayi’de hizmet veren Esnaf ve Sanatkarımızın temiz bir ortamda bir araya gelebileceği toplantı salonu yapacağız. Yine Sanayi Sitesi içerisinde çok amaçlı (Yemekhane,Çay Salonu,Dinlenme alanı) kullanabileceği bir mekan inşa edeceğiz. Afşin’de Sanayi Sitelerine ATM konulmasını sağlayacağız. Üretim yapan Esnaf ve Sanatkarları destekleyecek ve Üretimin önünü açacak çalışmalar yürüteceğiz. Afşin Esnaf ve Sanatkarını düzenlenen fuarlardan,yeniliklerden haberdar ederek fuarlara ve ulusal etkinliklere katılımlarını sağlayacağız.

Esnafımızın dışarıdan gelen misafirlerini ağırlayabileceği bir Misafirhane yaptıracağız. İhtiyaç sahibi esnaf ve sanatkarımızı her Ramazan ayında görüp gözeteceğiz. Esnaflarımıza bilgilendirici seminerler vermek üzere Her sektöre Profesyonel katılımcılarla Özel Bilgilendirme toplantıları düzenleyeceğiz. Esnaflarımız arasında ki yardımlaşma ve dayanışma Havuz Sistemi ile bütünlük kazanarak Esnaf ve Sanatkarlar arasında ki bağı da güçlendireceğiz. İş dünyasında Ahilik kültürünün yayılması için gayret göstereceğiz,iş yeri kapatmak durumunda kalan esnaflara destek olmak amacıyla Ahilik Sandığı kuracağız.

Özellikle Santraller başta olmak üzere büyük şirketlerin malzeme alımları daha çok başka İlçelerden yapılıyor. Biz Afşin esnafının da ihale ilanlarından ve malzeme alımlarından haberdar olmasını sağlayarak,söz konusu malzemelerin İlçemiz Esnafında da olması yönünde çalışmalar yapacağız.

Tüm Resmi kurum ve kuruluşlar ile iyi ilişkiler kurarak Esnaf ve Sanatkarımızın sorun ve sıkıntılarını iletip çözüm arayacağız. Odamızın 1 kuruşunu dahi zayi etmeyeceğiz.

Esnaf ve Sanatkarımızın açılış töreninde,özel gün ve gecelerinde her daim yanında olacağız.Tanıtımına yardımcı olacağız. Yeni İş yeri açacaklara ve açanlara,açtıktan sonra KOSGEB,KOBİ,MİKRO KREDİ gibi kuruluşlardan destek alabileceği şekilde danışmanlık hizmeti vereceğiz.İlgili meslekte sertifika almasını sağlayacağız.Projesini kaliteli hale getireceğiz.Eğitimine yönelik de kurslar düzenleyeceğiz.”