Gelen son dakika haberine göre, Adana'da korkutan bir deprem oldu. Kahramanmaraş depreminin ardından afet bölgesi başta olmak üzere fay hattı üzerindeki şehirlerde yaşayan vatandaşlar her sarsıntı sonrası paniğe kapılıyor. Ülke genelinde çokça kez irili ufaklı sarsıntılar yaşanırken Adana Saimbeyli merkezli bir deprem meydana geldi. Bu noktada az önce Adana'da deprem mi oldu, merkez üssü neresi, şiddeti kaç soruları yanıt aramaya başladı. İşte, AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler ile 12 Mayıs 2023 Adana deprem merkez üssü ve şiddeti hakkında detaylar...
SON DAKİKA | AFAD DUYURDU: ADANA'DA KORKUTAN DEPREM!
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürlüğü verilerine göre, Adana ili Saimbeyli ilçesinde saat 11.33'te 4.5 büyüklüğünde deprem kaydedildi.
Yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşen sarsıntı, bölge halkında endişeye neden oldu.
Büyüklük:4.5 (Ml)
Yer:Saimbeyli (Adana)
Tarih:2023-05-12
Saat:11:33:21 TSİ
Enlem:37.874 N
Boylam:36.254 E
Derinlik:7 km
DEPREM Mİ OLDU, NEREDE, KAÇ ŞİDDETİNDE?
Son dakika deprem haberleri Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından anlık olarak paylaşılıyor. Son depremler listesi küçük ve büyük ölçüde gerçekleşen tüm depremleri barındırıyor ve bu liste aracılığıyla depremin büyüklüğü ve derinliği gibi bilgiler öğrenilebiliyor.
Aşağıda bulunan linkler aracılığıyla AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi verilerine erişebilirsiniz.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından da "https://deprem.afad.gov.tr/last-earthquakes.html" adresi üzerinden paylaşılan listede son 100 deprem listeleniyor. Liste üzerinde artçılar başta olmak üzere Türkiye'de meydana gelen tüm sarsıntılar yer alıyor.

Depremzedeler seçim sonuçlarını değerlendirdi Depremzedeler seçim sonuçlarını değerlendirdi

AFAD SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ