Temizlik personeli pozisyonu, yoğun ilgi gören ilanlar arasında öne çıkıyor. Başvuru yapacak adayların ilkokul mezunu olması gerekiyor ve ilanlara İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilirler. İşte başvuru şartları ve detayları....
İŞKUR tarafından gerçekleştirilecek temizlik personeli alımına yönelik başvuru detayları, iş arayanlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Binlerce işveren ile iş arayanı bir araya getiren İŞKUR, 81 ilde 4.340 temizlik personeli alımı yapacak. Başvuru yapmak isteyen adayların öncelikle belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Peki İŞKUR temizlik personeli başvuru şartları neler, nasıl başvurulur?
İŞKUR TEMİZLİK GÖREVLİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
İŞKUR üzerinden temizlik görevlisi alım ilanlarına başvuruda bulunabilmek için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresine giriş yapın "Meslek" yazan kutucuğa "Temizlik Görevlisi" yazın ve ara bseçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan ilanlara giriş yapın. Başvuru şartlarını taşımanız halinde "Başvur" butonuna tıklayın ve başvurunuzu gerçekleştirin.
İlk defa İŞKUR üzerinden başvuruda bulunanların ise İŞKUR kaydı oluşturmaları gerekiyor. İŞKUR kayıt bölümüne girerek özlük bilgilerinizi doldurun ve akabinde kaydederek giriş yapın.
KONTENJANLAR
Beden İşçisi (Temizlik) 711
Park Temizlik İşçisi 1
Temizlik Görevlisi (Hastane) 40
Uçak Temizlik Görevlisi 10
BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
*Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
*En az ilkokul mezunu olmak,
*Sağlık problemi bulunmamak,
*Takım çalışmasına yatkın,
*Kişisel temizliğine önem veren,
*Tam veya yarı zamanlı çalışmaya uygun,
*18 - 40 yaş aralığında.
İŞKUR'A NASIL KAYIT OLUNUR?
İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır. İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır.
Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.
Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir.
Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir.
İŞKUR'a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek.
Daha sonra karşınıza çıkan üyelik sözleşmelerini kabul etmeniz ve profil bilgilerinizi (şifre, isim soyisim vb bilgileri ) eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı kaydettikten sonra profilinizi oluşturursunuz. Bu alanda öğrenim durumunuz, özellikleriniz, eğitim durumunuz, iş aradığınız pozisyonlar vb bilgileri aşama aşama doldurur gerekirse word dosyası halinde özgeçmiş de ekleyebilirsiniz.
Profil fotoğrafı eklemeniz de bu aşamada önerilir. Çünkü yapılan araştırmada profil fotoğrafı olanların iş bulma olasılıklarının daha fazla olduğu görülmüştür. Ardından İŞKUR size bir danışman atar ve işveren ile sizi ya da işçi ile sizi buluşturmak için çalışmalarını devam ettirirler.
İnternet üzerinden İŞKUR'a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile kayıt için başvuruda bulunmanız da seçenekler arasındadır. Burada bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır.

'Merkez' faizi sabit tuttu! 'Merkez' faizi sabit tuttu!
Editör: Haber Editörü