Türkiye'de küresel iklim değişiklikleri sebebiyle yaşanan doğal afetlerden en çok etkilenen ülkeler arasında şüphesiz ülkemizde yer alıyor. MGM tarafından gelen açıklamalarda sel felaketleri sonrası tekrar sıcaklıkların arttığı Türkiye'de bu seferde yeni bir sıcak hava dalgasının da etkisi altına gireceği uyarıları geldi.

HİSSEDİLECEK DERECE DE ARTACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gelen açıklamalara göre hava sıcaklıklarının da hissedilebilir derece de olacağı ifade edildi.

Çılgın Sayısal'da rekor ikramiye devretti Çılgın Sayısal'da rekor ikramiye devretti

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; 11.07.2023 Salı günü batı kesimlerden başlayarak ülkemizin sıcak hava dalgasının etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hafta ortasından itibaren sıcaklıkların Marmara, Ege ve Akdeniz’de mevsim normallerinin 5-10 derece, diğer bölgelerimizde 2-6 derece üzerine çıkması bekleniyor" denildi.

MGM AÇIKLADI

MGM tarafından gelen açıklamalara göre de belirtilen saatler arasında dışarı çıkılmamasına yönelik de net ve keskin uyarılar yapıldı.

"Sıcak hava dalgası nedeniyle, Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgelerimizde yaşayan kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.

MARMARA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde İstanbul çevreleri ile Kocaeli ve Sakarya'nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, iç kesimleri ile Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

DOĞU ANADOLU

Kuzey ve doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu, kuzeydoğu kesimleri ile Muş, Bingöl, Bitlis'in kuzeyi ve Van çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Erzurum'un güney, Bingöl'ün kuzey kesimleri ile Ağrı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Editör: Haber Editörü