Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde trafik yoğunluğunun en çok yaşandığı noktalardan biri olan Tevfik Kadıoğlu Bulvarı ile Sakarya ve Şeyh Şamil Caddelerinin kesiştiği noktada, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak Projesinde sona gelindi. 10 Haziran 2022’de temeli atılan ve 90 günde bitirilmesi hedeflenen projede son 10 gün kaldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün en stratejik projelerinden biri olan köprülü kavşağın hedeflenen sürede tamamlanmasıyla bölgenin trafik çilesi sona erecek.

f2f1d91c-645a-45f1-903c-9c21240f2d20

Hedeflenen sürede bitirilmesi için yoğun ve uyumlu bir çalışma yürütülen köprülü kavşak inşaatında, sıcak asfalt seriminin sonuna gelindi.

Dönel kavşağın bordürleri döşendi, içinin doldurulması için çalışmalar devam ediyor. Kenar betonları tamamlanmak üzere olan kavşağın çevre düzenlemesinin de yakın zamanda bitirilerek 9 Eylül’de hizmete açılması planlanıyor.

Ayakkabıcı Esnafına Geçici İş Yerleri Teslim Edildi Ayakkabıcı Esnafına Geçici İş Yerleri Teslim Edildi

Köprülü kavşak projesinin hizmete girmesiyle bölge trafiğini rahatlatmasının yanında; şehrin Doğu’suyla Batı’sı, Kuzey’i ile Güney’i arasında kesintisiz ulaşım sağlanmış olacak.

Aynı zamanda kış mevsiminde, Kahramanmaraş’ın en çok turist alan bölgesi olan Yedikuyular Kayak Merkezi’ne de daha konforlu ve güvenli bir ulaşım imkanı sağlanmış olacak.