İlk olarak alt yapısı tamamlanmış Esentepe Mahallesi Akbaş Sokak’tan başladıklarını ifade eden Başkan Mehmet Gürbüz, Elbistan’dan Nurhak’a kadar uzanan bir uzunluk kadar kaldırım yapılacağını vurguladı.

Başkan Gürbüz’den 10 Ocak Mesajı Başkan Gürbüz’den 10 Ocak Mesajı

Belediye bünyesinde açılan kilit parke fabrikasında üretilen parke taşları ile yüzde 50 oranında daha az maaliyetle iş yaptıklarını aktaran Başkan Gürbüz, “6 Şubat tarihinde yaşanan büyük felaket sonrası, gerek yollarımızda gerekse kaldırımlarda büyük bir tahribat oluşmuştu. Ağır hasarlı ve acil yıkılacak binaların olması ve alt yapının tamamlanmaması nedeniyle müdahale etme şansımız maalesef yoktu. Bugün tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile bir istişare yaparak asfaltta olduğu gibi kaldırım çalışmalarına da start verdik. İlk olarak Esentepe Mahallemiz Akbaş Sokaktan başladık. İnşallah 14 mahallemizin tamamında kaldırım çalışmaları devam edecek.

Yüzde 50 daha az maaliyetimiz var

Belediyemiz bünyesinde kurulan kilit parke fabrikamız ile ürettiğimiz parke taşlarını kullanıyoruz. Bugün 50 bin metrekarelik bir parke taşının maaliyeti 10 milyon TL civarı. Ama biz kendi üretimimizi kendimiz yaptığımız için 5 milyon TL gibi bir rakamla bu işi tamamlamış olacağız. Biz her zaman şunu söyledik, kendi kendine yeten ve üreten bir belediye olacağız. Hamdolsun bugün bunu sağlamış bulunmaktayız.

Elbistn’dan Nurhak’a kadar uzanan bir parke çalışması yapıyoruz

Merkez 14 mahallemizde yapacağımız 50 bin metrekare parke, yaklaşık 35 kilometre uzunluğunda bir alan demek. Yani bu da Elbistan’dan Nurhak’a gibi bir mesafe demek. Bunu neden söylüyorum. Çünkü alanın ne kadar geniş olduğunu belirtmek için örnek verdim” ifadelerine verdi.

Editör: Haber Editörü