AK Partili o isimde aday adayı olduğunu açıkladı  AK Partili o isimde aday adayı olduğunu açıkladı 
El arabası tekeri, plastik tekerlek, ahşap tekerlek, döküm tekerlek gibi birçok farklı malzemeden yapılabilir. Tekerlek, zamanla çeşitli nedenlerden kaynaklı kirlenebilir ve bu durum da hareket kabiliyetini azaltabilir. Ancak her teker modelinde olduğu gibi (sehpa tekerleği, masa tekerleği vb.) el arabası tekerinin de temizliği oldukça kolaydır ve bu sorunu hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.
Teker temizliği için malzemeleri hazırlayın
Temizlik için ihtiyacınız olan malzemeleri toplamanız önemlidir. Bu malzemeler arasında fırça, sabunlu su, bez ve gerekirse yağ çözücü bir temizlik ürünü bulunmalıdır.
Tekerleği yerinden çıkarın
El arabasının tekerleğini çıkarmak, temizlik işlemini kolaylaştırır. Tekerleği çıkarmak için genellikle bir vida sökme anahtarı veya benzer bir araç kullanmanız gerekebilir.
El arabasının tekerleğini çıkarmak, temizlik işlemini kolaylaştırır.
Teker modellerinde bulunan toz ve kirleri temizleyin
Tekerleği dikkatlice inceleyin ve üzerinde biriken toz ve kirleri temizlemek için bir fırça kullanın. Fırça ile tekerleği ovun ve bu adımda gerekirse yağ çözücü temizlik ürünü kullanabilirsiniz.
Tekeri sabunlu su ile temizleyin
Bir kova içerisinde ılık su ve biraz sabun karışımı hazırlayın. Hazırladığınız bu karışımı bir bez veya sünger yardımıyla tekerleği temizleyin. Sabunlu su, tekerlekte biriken yağ ve diğer kalıntıları çözecek ve temizliği kolaylaştıracaktır
Tekeri durulama ve kurulama
Tekerleği temizledikten sonra, temiz su ile durulayın. Ardından tekerleği kurulamak için temiz bir bez kullanın. Tekerleği tamamen kuruduktan sonra, tekrar el arabasına monte edebilirsiniz.
Bu adımları takip ederek el arabası tekeri rahatlıkla temizlenebilir. Böylelikle el arabası tekeri kullanım ömrü uzayacaktır.