Klima kullanırken bunlara dikkat edin Klima kullanırken bunlara dikkat edin
İŞKUR, yeni personel alımı için ilanlarını yayımladı. Bu ilanlarla beraber MEB okullarına ve GSB yurtlarına personel alımlarının yapılacağı açıklandı. 120.000 personelin alım şartları da belli oldu.
illi Eğitim Bakanlığı okullarına ve Gençlik ve Spor Başkanlığı kurslarına personel alımlarının olacağını duyurdu. 2023 yılı kapmasında 120.000 personel alımı yapılacağını duyuran İşkur iş arayan vatandaşlara yeni bir fırsat sunulduğunu duyurdu. İşte alım detayları ve şartları…
MEB ve GSB'DEN İSTİHDAM HAMLESİ
İŞKUR, yeni personel alım ilanlarını duyurdu. Alım yapılacak olan personellerin MEB okullarına ve GSB kurumlarına alınacağı belirtildi. Alımların İŞKUR üzerinden yapılacağı personeller için farklı kadrolarda alınacağı da belirtildi. İŞKUR yayımladığı ilan üzerinde; Temizlik Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrolarında personel alımlarının olacağını belirtti. Okulların da açılma tarihlerinin yaklaşması ile beraber personel eksikliklerinin giderilmesi için alımların hız kazandığı da belirtildi.
60 BİNİ MEB'E 60 BİNİ GSB'YE
İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlardan alım tarihleri öğrenilebilen personel alım ilanlarında 60 bin personelin MEB bünyesine 60 bin personelin ise GSB kurumlarına alınacağı belirtildi. Alımlarda MEB bünyesine temizlik görevlisi kadrosunda alım yapılacağı belirtildi. Deprem bölgesi içinde istihdamın yapılmasının beklendiği de açıklandı.
İŞE ALIM ŞARTLARI NELER?
  • İşkur üzerinden yayımlanan personel alımları için adaylardan;
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kuruma kayıtlı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç) şartlarına haiz olmaları istenmektedir.
Editör: Haber Editörü