Kahramanmaraşlı Minik Yusuf'un Tedavisi İçin 1.8 Milyon Dolar Toplandı!

Başkan Akpınar’dan Gece Gündüz Çalışan Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü Ekiplerine Teşekkür Başkan Akpınar’dan Gece Gündüz Çalışan Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü Ekiplerine Teşekkür

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu İlçesi'nde SMA Tip 1 Hastası Yusuf'a Yardım Seferberliği

Yusuf'un tedavi maliyetini karşılamak amacıyla başlatılan kampanya, hedeflenen 1 milyon 820 bin dolarlık rakama ulaştı.

Hanifi ve Esma Korkmaz çiftinin SMA hastası olan bebekleri Yusuf Baran için 2022 yılında başlatılan yardım kampanyası, Kahramanmaraş halkının seferber olmasıyla büyük bir destek gördü. Tedavi için gereken 1 milyon 820 milyon dolarlık hedefe ulaşılması, ailenin yüreğine su serpti.

Aile, 6 yıl önce SMA nedeniyle bir evlatlarını kaybetmiş olmanın acısını yaşarken, minik Yusuf'un tedavisi için büyük bir mücadele verdi. Yardım kampanyasına yurt içi ve yurt dışından büyük destek geldi. Toplanan paranın tamamlanmasıyla birlikte Yusuf Baran'ın tedavisi için hemen harekete geçildi.

Minik Yusuf Baran, toplanan fonlarla gen tedavisi olacak ve sağlığına kavuşma şansına erişecek. Bu başarı hikayesi, insanların dayanışma gücünü ve sevgi dolu kalplerini bir kez daha gösteriyor. Yusuf'un ailesi ve destekçileri, bu sürecin sonunda sağlıklı bir gelecek için umutla dolu.

Editör: Haber Editörü