Güreş müsabakaları öncesinde açılış konuşması yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, asrın felaketinde yaşadığımız kayıplara vurgu yaparak güreşlerin bu kayıplar anısına düzenlendiğinin altını çizdi.


Başkan Okay konuşmasında şunları söyledi: “Asrın felaketi bizleri her açıdan derin bir şekilde sarsmıştır. Yaşamış olduğumuz onca kayba rağmen bu büyük felakette milletimizin gücünü bir kez daha görmüş olduk. Her zorlukta olduğu gibi, asrın felaketinde bir ve beraber olduk. Yaralarımızı birlikte sardık, hüznümüzü birlikte yaşadık. Aradan geçen 7 aylık süre zarfında, şehrimizin toparlanması, vatandaşlarımızın normal hayata dönmesi adına birçok çalışma yaptık. Bugün burada, geleneksel güreş şampiyonamızı devam ettirerek, hem vatandaşlarımızın normalleşme sürecine katkı sağlamayı hem de depremde kaybettiklerimizi dualarla anmayı amaçladık.”

Yusufhacılı Mahallesi’nde Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor Yusufhacılı Mahallesi’nde Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

TÜM KAYIPLARIMIZI RAHMETLE ANIYORUZ
Başkan Okay, deprem şehitlerine dikkat çekerek şunları söyledi: “Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu müsabakalar, dualarla başladı, dualarla devam etti. Asrın felaketinde kaybettiğimiz milli güreşçiler başta olmak üzere, tüm kayıplarımızı rahmetle anıyorum. Kalanlara sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim, bu millete bir daha böyle bir acı yaşatmasın. Ben tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Güreş severlere de müsabakalara göstermiş oldukları ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.” 


Başkan Okay’ın ardından bir konuşma yapan Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu As Başkanı Şahin Hopur’da sporculara başarılar dileyerek katılımcılara teşekkür etti.
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici’de bir konuşma yaparak deprem şehidi sporculara işaret etti. Sporcu deprem şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerin anısının yaşatılacağını dile getiren Debgici, “Her zaman olduğu gibi her zorluğu birlikte aşacağız. Deprem şehitlerimizi unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.


Programa; MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, Dulkadiroğlu İlçe Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu,
AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Veli Böke, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Çakar, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Burhan Karabulut, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçicek, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Vahit Demiröz, MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Muhammet Paçacı, Ülkü Ocakları İl Başkanı Dursun Nar, Kurucu Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda güreş sever katıldı.

 

DERECE YAPAN SPORCULAR
BÜYÜKLER

60 KG 1. Barış Ünsal 2. Bahri Söyler 3. Yusuf Eryücel
65 KG 1. Şaban Kızıltaş 2. Hamza Zopalı
70 KG 1. Ertuğrul Kahveci 2. Hamza Alaca 3. Berkay Bağ
75 KG 1. Ömer Faruk Cayır 2. Mevlüt Özdemir 3. Hasan Doğan
80 KG 1. Nuri Temur 2. Haydar Yavuz 3. Harun Söyler
85 KG 1. Musa Gürbüz 2. mEHMET Karaca 3. Mustafa Yeniköy
90 KG 1. Ahmet Doğan 2. Kadir Yazıcı 3. Mustafa Sait Türkkaya
90 + BAŞ 1. Paşa Karabulut 2. Ömer Taha Yanar 3. Mehmet Çelebi

YILDIZLAR
30 KG 1. Bayram Can Bal 2. Erdem Coşkun 3. İbrahim Şimşek
35 KG 1. İbrahim Bera Kıvrak 2. İbrahim Efe Ünaldı 3. Yunus Emre Kökünüz
40 KG 1. Muhsin Alp Kıvrak 2. M. Hamza Birer 3. Y. Hamza Egemen
45 KG 1. Mehmet İlmi 2. Selahattin Eyüp Kızıltaş 3. Kadirhan Konak
50 KG 1. Hacı Osman Yüce 2. Berat Yavuz 3. Hasan Dağlı
55 KG 1. Kahraman Eski 2. Furkan Hakim Duman 3. Timuçin Gürlek

Editör: Haber Editörü