Doğru tercih nasıl yapılmalı?.. Tercihte ebeveynler dayatma yapmamalı Doğru tercih nasıl yapılmalı?.. Tercihte ebeveynler dayatma yapmamalı
Gümüşhane'de orman yangınlarıyla mücadele kapsamında yayımlanan genelge ile 31 Ekim tarihine kadar ormanlara girişlerin yasaklandığı belirtilerek söz konusu genelgede ormanları yangına karşı korumak amacıyla alınan tedbirlerin sıralandığı ifade edildi.
Genelgede 18 Temmuz-31 Ekim 2023 tarihleri arasında ormanlık alanlara girişler il genelinde yasaklandığı belirtilerek bu tarihler arasında yalnızca görevlilerin ormanlara girebileceği aktarıldı.
DİĞER YASAKLAR 
Genelgede Orman çevresinde ve içinden geçen yollarda, orman kenarında mola verme, piknik yapma, mangal, semaver ve ateş yakmanın yasaklandığı belirtilerek ayrıca bağ-bahçe, anız ve tarla temizliğinden meydana gelen dalların ve her türlü bitki örtüsünün yakılmasının da yasak olduğu ifade edildi.
KISITLAMA GETİRİLDİ
Söz konusu genelgede Orman alanı civarındaki tesisler ile sanayi kuruluşlarının oluşabilecek yangın riskine karşı bütün tedbirleri eksiksiz alması istendiği ifade edilerek ormanlık alanlara yakın olan yerlerde düğün, nişan gibi organizasyonlarda orman yangınlarına neden olabilecek havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı madde kullanılmasına da kısıtlama getirildiği aktarıldı.
Editör: Haber Editörü