Doğru tercih nasıl yapılmalı?.. Tercihte ebeveynler dayatma yapmamalı Doğru tercih nasıl yapılmalı?.. Tercihte ebeveynler dayatma yapmamalı
Kahramanmaraş’ta sanayinin gelişmesi ve şehrin katma değerinin artırılması noktasında son derece önemli bir yatırım olan TUSAŞ Kahramanmaraş Üretim Tesisi’nin inşası büyük bir hızla devam ederken Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci ile alanı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Vali Mükerrem Ünlüer, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, KİÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan ve Türkoğlu Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan’ın da yer aldığı incelemelerde heyet, tesisin son durumuna ilişkin Türk Havacılık Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’dan bilgiler aldı.
Kahramanmaraş’ın Kalkınmasını Sağlayacak
TUSAŞ tarafından Türkoğlu’nda inşa edilen uçak parçaları üretim tesisinin Kahramanmaraş için büyük önem arz ettiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Türk Havacılık Uzay Sanayii tarafından şehrimize kazandırılan ve yapımında sona gelinen uçak parçaları üretim tesisimizde incelemelerde bulunduk. TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Rafet Bozdoğan’dan tesisin inşasındaki son duruma ilişkin bilgiler aldık. Hamdolsun çok ciddi bir ilerleme kat edildi.
İnşallah kısa süre içerisinde tamamlanarak üretim faaliyetlerine başlayacak tesis, şehrimizin savunma sanayi alanında büyük ilerleme kat etmesini sağlayacak ve istihdamı artıracak, şehrimizin katma değerini yükseltecek. Kahramanmaraş’ımızın kalkınmasına yönelik milli gururumuz TUSAŞ tarafından yapılan yatırım için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz” cümlelerini kaydetti.
Editör: Haber Editörü