Başkan Gürbüz, “Ailelerimizin gönüllerine dokunacağız” Başkan Gürbüz, “Ailelerimizin gönüllerine dokunacağız”
Kahramanmaraş'ın Çilesi Sürüyor: Dokuz Ay Sonra Bile Yardım Çağrısı
Depremin üzerinden dokuz ay geçmesine rağmen Kahramanmaraş'ın acılarının dinmediğini vurgulayan Öztunç, hala ciddi bir yardım ve çalışma yapılamadığını belirtti. Orta hasarlı binaların durumunun belirsizliğini koruduğunu ve kışın gelmesiyle birlikte vatandaşların başlarını sokacakları bir ev bulmakta zorlandıklarını ifade etti.
Siyasetçilerin Lüksü ve Halkın Sıkıntısı
Öztunç, AK Parti'nin etkili kişilerinin halkın yaşadığı sıkıntılardan uzak, rahat bir hayat sürdüğü eleştirisinde bulundu. Vatandaşların hala geçici konut arayışında olduğunu ve sağlık sorunlarıyla mücadele ettiğini belirtti. Hükümetin, bir hastane yapma konusunda dahi başarısız olduğunu dile getirerek, hastanelerdeki yetersizlikleri eleştirdi.
Acı Gerçekler ve Değişim Talebi
Öztunç, siyasetçilerin hâlâ şov peşinde koştuğunu, kurdele kesmeye devam ettiklerini ve kendi aralarında kutlama yaptıklarını belirterek, bu durumu kınadı. Kahramanmaraş'ın yaşadığı acı gerçekleri görmek ve değişim talep etmek için herkesin sorumluluğu olduğunu vurguladı ve durumu "Kahramanmaraş kan ağlıyor" ifadeleriyle özetledi.
Editör: Atilla Şakacı