Bu bekleyişe son veren açıklama sonunda geldi ve PTT üzerinden sağlanan nakit para yardımının devam edeceği duyuruldu.

13, 14 ve 15 Temmuz tarihlerinde toplamda 1900 TL’lik ödeme yapılacak ve PTT kart sahipleri, ödemelerini anında alabilecekler.

Türkiye Aile Destek Programı’nın süresi uzatıldı ve Aile destek ödemeleri Temmuz ayı için hesaplara yatmaya başladı. T.C. kimlik numarasına göre 13, 14 ve 15 Temmuz tarihlerinde ödemeler hak sahiplerinin hesaplarına aktarılacak. Aile Destek Programı kapsamında PTT kartı olanlar, aile yardımından anında yararlanabilecekler. Bu konuda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahir Özdemir Göktaş, son dakika açıklamaları yaptı. Türkiye Aile Destek Programı yardım ödemeleri ve zamlı ödeme miktarıyla ilgili detaylar haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yaklaşık 1 yıldır sürdürülen Aile Destek programının süresi uzatıldı. İlk olarak 12 ay süreyle başlatılan aile yardımı ödemeleri, 1 yıl daha devam edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı üzerine süresi uzatılan aile yardımı ödemelerinde bir zam yapılıp yapılmayacağı merak ediliyordu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Temmuz ayı aile yardımı ödemeleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kamu tasarrufu inşaat sektöründeki büyümeyi sınırlandıracak Kamu tasarrufu inşaat sektöründeki büyümeyi sınırlandıracak

TEMEL AİLE YARDIMLARI TEMMUZ AYI ÖDEMELERİ BAŞLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere yönelik olarak hazırladığı Aile Destek paketi ödemeleri, 1 yıl daha sürecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla uzatılan aile yardımı Temmuz ayı ödemeleri için süreç başladı. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi hanelere verilen yardım ödemesi, 13, 14 ve 15 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Yani, Temmuz ayı aile yardımı ödemeleri bugün başlıyor.

1900 TL’LİK DESTEK SAĞLANIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile Destek paketi kapsamında dar gelirli ve ihtiyaç sahibi hanelere aylık olarak 1900 TL ödeme yapıldığını duyurdu. Yaklaşık 4 milyon hanenin bu yardımdan faydalandığını belirten Bakan Göktaş, Temmuz ayı ödemelerinin bugün itibariyle hesaplara aktarılacağını söyledi.

Aile Destek paketi ödemeleri için belirlenen kriterler arasında, hane içinde kişi başına düşen gelir bulunuyor. Hane geliri, asgari ücretin üçte birinden az olanlar aile destek yardımı için başvuru yapabiliyor. Aile yardımı ödemeleri PTT aracılığıyla yapılıyor ve PTT kartı olanlar ödemeyi aynı gün içinde alabiliyor.

Editör: Haber Editörü