Sansür raporu yayımlandı... En çok erişim engeli 'yolsuzluk' haberleri Sansür raporu yayımlandı... En çok erişim engeli 'yolsuzluk' haberleri
Sosyal medya hesabından önemli bir paylaşımda bulunan Görür, depremin olduğu bölgede tekrar büyük bir deprem olup olmayacağına dair açıklamalarda bulundu.
"Depremin Olduğu Bölgede Tekrar Büyük Bir Deprem Olmaz ve Afete Dönüşmez"
Görür, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Deprem bölgesindeki insanlarımızla bir söyleşi: sevgili dostlarım, hepinizin acısı büyük, sizleri anlıyorum. Endişe ve korku kimi konularda sizi etkiliyor. Depremin olduğu bölgede tekrar büyük bir deprem olmaz ve afete dönüşmez."
"Malatya Fayı ve Adana Havzasına Sarkan Faylar Olabilir"
Ancak kırılmamış fay kesimlerinin deprem üretebileceğini belirten Görür, "6 Şubat depremleri komşu bölgelerdeki kimi faylara stres yüklemiş olabilir. Bu faylar Malatya Fayı ve Adana Havzasına sarkan faylar olabilir. Bu söylediğim de bir olasılıktır." dedi.
"Deprem Bilinmez"
Görür, yerbilimcilerden kesin bilgiler beklemenin mümkün olmadığını belirtirken, insanlar için deprem dirençli yerleşim alanları oluşturulması gerektiğini vurguladı. Aynı zamanda yöneticilerden bu konuda adımlar atılmasını talep etti ve gelecek nesillerin güvende olabilmesi için çalışmaların önemini vurguladı.
Editör: Haber Editörü