Tatilin 1. gününde : 407.731 Araç denetlendi Tatilin 1. gününde : 407.731 Araç denetlendi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 6 Şubat’ta meydana gelen ilk depremin merkez üssü Pazarcık’ta Hasan ve Zehra Tıraş Vakfı tarafından depremzedelere teslim edilmek üzere yapımı tamamlanan 40 konutun anahtar teslim törenine katıldı.
Vali Mükerrem Ünlüer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Pazarcık Kaymakamı Muhammed Kaya, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, hayırsever Tıraş ailesi, AFAD yetkilileri ve vatandaşların da yer aldığı programda gerçekleştirilen kura çekimiyle 40 depremzede evi vatandaşlara teslim edildi. Konutlarda incelemelerde bulunan Başkan Hayrettin Güngör, teslim edilen depremzede evlerinin hayırlı olmasını diledi.
Devletimiz Hızlı Bir Aksiyon Aldı
Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan programda yaptığı konuşmada, “Deprem sonrası hızlı bir aksiyon alarak vatandaşlarımız için geçici barınma merkezleri oluşturan devletimiz, kalıcı konutları da hızlı bir şekilde inşa ediyor. Bu süreçte bizlerin yanında olan herkese teşekkür ediyorum. Bugün de Zehra ve Hasan Tıraş Vakfı tarafından oluşturulan 40 depremzede evinin anahtar teslimi için bir aradayız. Vakıf yöneticilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” cümlelerini kaydetti.
Vatandaşlarımıza Umut Olur
Hayırsever iş insanı Mustafa Tıraş, “Depremden etkilenen vatandaşlarımız için yaptırdığımız bu depremzede konutları inşallah insanlara bir nebze umut olur. Anne ve babamızın kurmuş olduğu bu derneğin böyle bir yardıma vesile olması bizleri çok mutlu etti. Teslimini yapacağımız konutların hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Devlet Millet Dayanışmasının En Güzel Örneğine Şahit Olduk
Anahtar teslim programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Bu anlamlı ve hayırlı programda bir araya gelmemize vesile olan Zehra ve Hasan Tıraş Vakfı yöneticilerine teşekkür ediyorum. Dünyanın en büyük felaketlerinden birinde dünyanın en büyük dayanışmasına şahit olduk. Asrın felaketinin ilk gününden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bakanlıklarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız, STK’larımız yanımızda oldu. Her birine canı gönülden şükranlarımızı sunuyoruz. Çadırlardan konteynerlere hızlı bir geçiş süreci yaşadık. Geldiğimiz noktada ise kalıcı konutların tesliminden söz ediyoruz. Hamdolsun devletimiz kısa sürede çok ciddi çalışmalara imza attı ama bu sürede hayırseverlerimizin de ciddi desteklerine şahit olduk. Zehra ve Hasan Tıraş Vakfı tarafından Pazarcık ilçemize kazandırılan depremzede evlerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” cümlelerini kaydetti.
45 Bin Konutta Süreçler İlerliyor
Vali Mükerrem Ünlüer, “Şehrimizde 45 bin TOKİ konutunun yapılmasına ilişkin projeler tamamlandı, 30 bininin yapımı devam ediyor. 15 bin adet konutun da ihalesi yapılıyor. İnşallah yıl sonuna kadar bu konutların 10 bin tanesi hak sahiplerine teslim edilecek. Bugün de Pazarcık ilçemizde 40 depremzede konutun teslimi için bir aradayız. Zehra ve Hasan Tıraş Vakfının değerli yöneticilerine teşekkür ediyor, Allah hayırlarını kabul etsin diyorum” ifadelerini kullandı.
Editör: Haber Editörü