ÖSYM’nin resmi sayfasından 2023 YKS öncesi deprem bölgesindeki adayların barınma ve ulaşım konusunda mağduriyet yaşamamaları için verilen desteğe başvuruların 15 Haziran’a kadar uzatıldığı aktarıldı. Resmi duyuruda adayların, başvurularını Valilik ve kaymakamlıklara yapabileceği aktarılıyor.

Şehre AİRBUS-TUSAŞ Havacılık Meslek Yüksekokulu Kazandırılıyor Şehre AİRBUS-TUSAŞ Havacılık Meslek Yüksekokulu Kazandırılıyor

ÖSYM DUYURUSU
17-18 Haziran 2023 tarihlerinde uygulanacak olan 2023-YKS’ye ikamet ettiği sınav merkezi dışında girecek depremzede adaylara verilen ulaşım ve barınma desteği devam etmektedir. Başvurular, 15 Haziran 2023 Perşembe günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır.
Adaylarımızın ulaşım ve barınma ihtiyaçları (öncelikle KYK yurtları olmak üzere) Valilikler ve Kaymakamlıklar üzerinden AFAD koordinesinde karşılanmaktadır.
Ulaşım ve barınma desteği için başvurular; TC Kimlik Kartı, 2023-YKS Sınava Giriş Belgesi ve İkametgâh Belgesi ile birlikte 15 Haziran 2023 Perşembe günü mesai bitimine kadar Valilik ve Kaymakamlıklara şahsen yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI