Tatilin ilk 5 gününde acı bilanço! Tatilin ilk 5 gününde acı bilanço!
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci ve Vali Mükerrem Ünlüer ile BAYKAR tarafından Önsen bölgesinde temeli atılan 303 deprem konutu ile yeni inşa edilecek bin yatak kapasiteli şehir hastanesi alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Sürdürülen çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgiler alan heyet, deprem konutları ve Kahramanmaraş Şehir Hastanesi’nde süreçlerin hızla ilerlediğini belirtti.
İncelemeler sonrası değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Önceki dönem Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişci ve Valimiz Sayın Mükerrem Ünlüer ile şehrimizin yeni yerleşim alanı olan Önsen bölgemizde BAYKAR tarafından temeli atılan 303 deprem konutu ve bölgede inşa edilecek bin yatak kapasiteli şehir hastanesinin alanında incelemelerde bulunduk. Çalışmalardaki son duruma ilişkin bilgiler aldık. Hamdolsun hem deprem konutlarında hem de şehir hastanesinde süreçler hızla ilerliyor. İnşallah deprem konutlarımız ve şehir hastanemiz kısa sürede tamamlanarak hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak” ifadelerini kullandı.
Editör: Haber Editörü