Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi parkında, partisinin konteyneri önünde Karakoç Dora tarafından yapılan aşure ikramına parti teşkilatı ve vatandaşlar tarafından katılım sağlandı.

Aşure ikramı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Dora, "Aşure birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışma gibi değerlerin temsilidir. Birbirinden çok farklı malzemelerin bir araya gelip kaynayarak şahane bir kıvam ve lezzete eriştiği aşurenin ruhu, birbirinden farklı insanların ve kimliklerin bir araya gelip kaynaşarak harmanlanması ve eşsiz bir kompozisyona ulaşması şeklinde tecelli eder insanda. Kadim kültürümüzde çok önemli bir yere sahip olan bu geleneğimizi bugün Kahramanmaraş’ımızda icra ettik." dedi.

Başkan Görgel “Başımız Sağ Olsun” Başkan Görgel “Başımız Sağ Olsun”

Dora, kaynayanın yalnızca kazan değil, Kahramanmaraş'ın tarihi ve kültürel mirasını yansıtan güzel insanların kalpleri olduğunu da vurgulayarak, "Bu vesileyle hem gönlümüzü hem de ağzımızı tatlandırdık. Değerli dava ve çalışma arkadaşlarım ile çok kıymetli hemşehrilerime davetime icabet edip günümüzü ve gönlümüzü güzelleştirdikleri için teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Editör: Haber Editörü