Şehit Müslüm Özdemir'in depremzede ailesine evi teslim edildi Şehit Müslüm Özdemir'in depremzede ailesine evi teslim edildi
Programa KSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Orhan Doğan ve Prof. Dr. Nuri Kahveci, fakülte dekanları, akademisyenler, okul idarecileri, öğretmenler, sektör çalışanları, işverenler ve farklı bölümlerden üniversite öğrencilerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası proje paydaşları katıldı.
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Doğan, günümüz teknolojilerine ayak uydurma noktasında bu tarz başarılı çalışmaların önemini vurguladı. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tekbıyık da bu tür projelerin KSÜ ve Eğitim Fakültesi açısından öneminden bahsederek proje ekibini tebrik etti. Açılış konuşmaları ardından, Robot Cooperation ‘RobooCoop’un, Polonya, İspanya ve Almanya’daki proje ortakları projenin ilerleme sürecine ilişkin sunumlarını gerçekleştirdi. Pepper Robot’un ve Doç. Dr. Betül Tekerek’in birlikte gerçekleştirdiği sunum ilgiyle izlenirken; Gilbo Elecktronics ve Robot Sepeti adına Münevver Calayır’ın gerçekleştirdiği seminerde sosyal insansı robotların kullanımına ilişkin çalışma ve araştırma imkânları hakkında bilgi verildi.
Programda, katılımcılar Pepper Robot ile etkileşimde bulunarak Pepper Robot’un harmandalı gösterisini izlediler. Sosyal insansı robot uygulaması geliştirmenin temellerinin anlatıldığı ve örnek bir uygulamanın yapıldığı çalıştay ile program sona erdi.
Robot Cooperation "RoboCoop" Projesi ile ilgili daha fazla bilgi için proje web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Editör: Atilla Şakacı