Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği (European Associated for International Education) EAIE tarafından her yıl farklı bir Avrupa kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Eğitim Konferansı ve Fuarı’nın 33’üncüsü bu yıl 26-29 Eylül 2023 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde düzenleniyor.

Organizasyona KSÜ’yü temsilen Rektör Prof. Dr. Alptekin Yasım, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İ. Ersin Akıncı ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Enver Orhan katıldı.

KSÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Kamile Gül Atandı KSÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Kamile Gül Atandı

Organizasyona ilişkin açıklamalarda bulunan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olarak dünyanın 100’e yakın ülkesinden 2000’den fazla üniversitenin yer aldığı uluslararasılaşmanın en önemli organizasyonu olan EAIE 2023 fuarı için Rotterdam’dayız. Dünyanın çeşitli bölgelerindeki üniversitelerle iş birliği protokolü imzalayarak gerek öğrenci, gerekse öğretim elemanı değişim programları yapmayı hedefliyoruz.

26-29 Eylül tarihleri arasında 4 gün sürecek olan konferans boyunca katılımcılar uluslararasılaşma ve yüksek öğretim alanında farklı konularda seminerler, workshoplar ve network geliştirme etkinliklerine katılma imkânı bulacağız. Aynı zamanda fuar alanında üniversite tanıtım faaliyetleri ve dünyanın farklı bölgelerinden gelen binlerce katılımcı ile birebir görüşme imkânı da elde edeceğiz.” dedi.