Kahramanmaraş'ta Örtü Altı Seralarda Rekor Domates Rekoltesi Kahramanmaraş'ta Örtü Altı Seralarda Rekor Domates Rekoltesi
KOSGEB, Deprem Sonrası İşletmeler İçin Büyük Bir Destek Programı Başlatıyor
Kahramanmaraş Ticaret Borsasında gerçekleştirilen bir toplantıda, "Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek Programı" detayları paylaşıldı.
KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, bu programın Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Malatya ve Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçeleri gibi depremden etkilenen bölgelerdeki 100 bin işletmeye destek olmayı amaçladığını açıkladı. İbrahimcioğlu, şimdiye kadar 10 bin başvuru aldıklarını belirterek şunları söyledi: "Bu destek programı, bölgedeki KOBİ'ler için büyük bir umut kaynağı olacak. Başvuru şartlarını oldukça kolaylaştırdık. Sadece AFAD tespit raporunu yükleyerek az hasarlı, orta hasarlı ve çok hasarlı işletmeler için belirlenen limitlere göre 24 ay geri ödemesiz, son 12 ayı ise 3 taksitle 36 aylık bir destek programı sunuyoruz. Başvuruların onaylanmasının ardından, belirlenen limit doğrudan başvuru sahibinin banka hesabına yatırılacaktır. Bu programla toplamda 11 ilimize, özellikle 4 il ve 2 ilçeye odaklanarak 450 milyon dolarlık kaynağı dağıtacağız."
Toplantıya, bazı AK Parti milletvekilleri, meslek odaları başkanları ve ilgililer de katıldı. İşletmeler için büyük bir destek sağlamayı amaçlayan KOSGEB, depremin ardından toparlanmalarını ve iş sürekliliğini sağlamalarını destekliyor.
Editör: Haber Editörü