KİGEM Başvuruları Başladı KİGEM Başvuruları Başladı
Konut kredisi çekmek isteyenlere Cumhurbaşkanı müjdesi! 0.69 faiz oranı ile 180 ay vadeli kredi Ziraat Bankası veriyor - Yükselen konut fiyatları nedeni ile ev sahibi olmak her geçen gün zorlaşırken kredi çekerek ev sahibi olmak istiyorum diyen kişilere Cumhurbaşkanı müjdesi geldi. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son dakika kredi açıklaması yaparak ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik yeni kredi fırsatlarını açıkladı. Konut kredisi paketinde ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak yeni kredi fırsatları ilan edilirken bunlardan biri de yeni evim konut kredisi paketi olarak öne çıktı. 
ZİRAAT BANKASI 0,69 KONUT KREDİSİ PAKETİ ŞARTLARI NELER?
Banka tarafından yapılan açıklamada "Sosyal devlet anlayışıyla T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Kamu ve Katılım Bankaları iş birliğiyle hazırlanan; konut sahibi olmak isteyen orta gelirli müşterilerimizin ev sahibi olmalarına olanak sağlayan konut finansmanı ürünümüzdür" denilerek devlet destekli konut kredisi paketi verileceği ilan edildi. 
Söz konusu kredi sadece ilk kez ev alan kişilerin sıfır konut almaları şartı ile geçerli olacak. Kredi paketinden yararlanmak istiyorum diyen kişilere yönelik olarak başvuru şartları şu şekilde açıklandı:
Mevcutta konutu bulunmayan, bir konut üzerinde %50'nin üzerinde hissesi olmayan (Başvuru sahibi, eşi ve 18 yaş altı çocuğu için geçerli),
Son 1 yıl içinde konut alacağı ilde konut satışı yapmamış olan (Başvuru sahibi, eşi ve 18 yaş altı çocuğu için geçerli),
İstanbul (1.Bölge) ve Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Muğla (2.bölge) illerimizde ev almak isteyenler için son 1 yılda o ilde ikamet eden,
Kooperatif ortaklığı bulunmayan, bağış yoluyla ya da ivazsız herhangi bir yöntemle tapu sahibi olmayan,
Hane halkı gelir üst sınırı, talep edilen kredinin azami tutarı ile uyumlu olan,
Son 12 ayda en az 9 ay sosyal güvenlik primi ödemesi olan,
Gerekli belgeleri ibraz eden ve Bankamız tahsis koşullarına uygun T.C. vatandaşı müşterilerimiz ilgili üründen faydalanabilecektir.
Düzenlenen kampanyadan yararlanmak istiyorum diyen kişilerin aylık taksit ödemeleri çekecekleri tutara göre belirlenirken 120 ay vadeli 1 milyon TL konut kredisi çeken bir kişinin aylık taksit ödemesi 12 bin 281 TL olarak gerçekleşecek. 
Editör: Haber Editörü