Ticaret'ten 533 firmaya izin çıktı Ticaret'ten 533 firmaya izin çıktı
Milyonlarca kamu çalışanını yakından ilgilendiren kira yardımına ilişkin çalışmalar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, kira yardımı konusunda kamu personeline müjdeli haberler verdi.
Bakan Tekin: “Kira desteği tüm kamu personeli için ayrı bir çalışma yürütülüyor”
Bakan Tekin, İstanbul Rami Kütüphanesi’nde gerçekleşen öğretmenler odası buluşmasında yaptığı açıklamada, kira desteğinin tüm kamu personeli için ayrı bir çalışma konusu olarak masada olduğunu söyledi. Bakan Tekin, “Kira desteği tüm kamu personeli için ayrı bi çalışma yürütülüyor, meb olarak destek olmaya çalışıyoruz” dedi.
Ek ders ücreti de gündemde
Bakan Tekin’in açıklamalarında ek ders ücretlerinin arttırılması talebi de öne çıktı. Bakan Tekin, ek ders ücretlerinin arttırılması talebinin bakanlıkla görüşüldüğünün ve bütçeye ilave ne kadar yük getireceğinin tartışıldığını belirtti. Bakan Tekin, konuyla ilgili yakında bir açıklama yapılacağının sinyalini vererek şunları söyledi:
“Ek dersler konuşuluyor, şu an arttırılması talep edildi, bakanla konuşuyoruz, bütçe ilave ne kadar yük getirecek konuşuyoruz, yakında açıklama yapılacak”
Kira yardımı ne zaman başlayacak?
Kira yardımına ilişkin çalışmaların devam ettiği biliniyor. Ancak, kira yardımının ne zaman başlayacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Bakan Tekin’in açıklamaları, kira yardımının yakın zamanda hayata geçirileceğine dair umutları artırdı.
Kira yardımının hayata geçirilmesi durumunda, milyonlarca kamu çalışanının bütçesine önemli bir katkı sağlayacak.
Editör: Atilla Şakacı