Kahramanmaraş’ta terör örgütlerine ait yaşam malzemesi ele geçirildi  Kahramanmaraş’ta terör örgütlerine ait yaşam malzemesi ele geçirildi 
Türkiye’de kamuda çalışan 90 bin taşeron işçi için beklenen kadro düzenlemesi için hazırlıklar sona yaklaşıyor. Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz nisan ayında yaptığı açıklamada çalışmaların büyük kısmının tamamlandığını ifade etmişti. İşte, taşerona kadro ile ilgili güncel bilgiler…
Bakan Bilgin’in Açıklamaları
Eski Bakan Bilgin, nisan ayında yaptığı açıklamada, “Önümüzde dosyamız duruyor. Çalışmanın büyük kısmını tamamladık.” demiş ve seçim sonrasını işaret etmişti. Bu süreçte, taşerona kadro düzenlemesi için önemli adımlar atılmış durumda.
90 Bin Taşeron İşçiye Kadro Ne Zaman Gelecek?
Taşerona kadro düzenlemesi için yapılan çalışmanın büyük bölümü tamamlanmış durumda. Vedat Bilgin’in belirttiği gibi, konunun Meclis’e taşınması ve görüşülmesi bekleniyor. Bu sürecin tamamlanmasının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak kadro düzenlemesi yürürlüğe girecek.
Meclis Gündeminde Taşerona Kadro Var mı?
Meclis gündemine gelecek olan 2. torba yasa paketinde, taşerona kadro düzenlemesinin de yer alması bekleniyor. Eski Bakan Bilgin’in açıklamalarına göre, Meclis’in açılmasıyla birlikte bu düzenleme hayata geçirilecek.
Son Değerlendirme ve Beklentiler
Taşerona kadro bekleyen 90 bin işçi için Meclis sürecinin başlamasıyla birlikte, uzun süredir beklenen düzenlemenin gerçekleşmesi öngörülüyor. Bu adımın, taşeron işçilere istikrarlı bir çalışma hayatı sunması ve sosyal güvencelerini pekiştirmesi bekleniyor. Meclis’in açılmasının ardından sürecin hız kazanması bekleniyor ve taşerona kadro düzenlemesi yakın zamanda gerçekleşebilir.