Adalet Çağrısı: İsrail'in İşlediği Savaş Suçlarına Karşı Suç Duyurusu!

Avukat Zeynep Kahveci'nin basın açıklamasında, işgalci İsrail'in 1948'den bu yana Filistin'de gerçekleştirdiği baskı, işgal, işkence, tecrit, ölüm ve soykırım eylemlerine vurgu yapılarak, adalet talep edildi. İsrail'in Filistin topraklarını işgal ederek binlerce insanı öldürdüğü, birçok insanı yaralayıp sakat bıraktığı ve evsiz bıraktığı belirtilerek, bu eylemlerin insanlık suçu olduğu ifade edildi.

Suç Duyurusu ve Talepler

Başkan Güngör, Azerbaycan Diaspora Bakan Yardımcısı Hacıyev’i Misafir Etti Başkan Güngör, Azerbaycan Diaspora Bakan Yardımcısı Hacıyev’i Misafir Etti

Suç duyurusunda bulunan avukatlar, İsrail'in işlediği savaş suçlarının Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde yargılanabilir olduğunu belirterek, işgalci rejimin cumhurbaşkanı, başbakan ve diğer yetkilileri hakkında soruşturma başlatılması talebinde bulundu. Gazze'de yaşananlar, dünyanın gözleri önünde işlenen açık bir soykırım ve insanlığa karşı işlenen bir suç olarak nitelendirildi. Suç duyurusu, adaletin sağlanması ve savaş suçlarına karşı durulması amacıyla yapıldığı belirtildi.