Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu işbirliğiyle asrın felaketinden etkilenen 11 ilde yaşayan sporcuların katılımıyla  Kılavuzlu Su Sporları Merkezinde şenlik yapıldı.


Açık Su (Open Water) yüzme şenliği adı altında gerçekleşen etkinlik, deprem sonrası moral bulma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birini oluşturdu. 11 ilden 40 sporcunun katıldığı yarışmalarda dereceye girenlere ödül verildi.

Kahramanmaraş Türk Sağlık-Sen: ''Mobbing Yapan Yöneticilerden Hesap Sorulacak" Kahramanmaraş Türk Sağlık-Sen: ''Mobbing Yapan Yöneticilerden Hesap Sorulacak"


Etkinlikte konuşan Türkiye Özel Sporcular Federasyon Başkanı Birol Aydın, “Son yıllarda ülkemizde engellilere verilen hizmetlerle, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a saygılarımı, şükranlarımı gönderiyorum. Onun sayesinde evlerden çıktık spor yapıyoruz. Onun sayesinde imkanlara kavuştuk artık özel sporcular federasyonu dünyanın dört bir yanında 730 kulüple Türkiye’nin en büyük federasyonu. Yaklaşık 100 bin lisanslı sporcusuyla, yaklaşık 700 bin amatör kulübüyle Türkiye’nin en büyük federasyonu olarak yolumuza devam ediyoruz. Bugün ise depremde Maraş’ta ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ama hayat maalesef devam ediyor. Bugün burada asıl amacımız deprem bölgesinde kalan çocuklarımız Maraş’a çağıralım, onları misafir edelim derken Hünkar denen kardeşimle başkanım ben Maraş’ta Büyükşehir Belediye Başkanımla görüştüm. Kahramanmaraş’ta misafir etmek istiyorum” dedi.


Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Boz ise, “Öncelikle ben de 6 şubatta kaybettiklerimizi rahmetle anıyorum. Bu güzel vatanı bizlere bırakan şehitleri rahmet ve hürmetle yad ediyorum. Bu etkinliği düzenlediği için Türkiye özel sporcular spor federasyonuna çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Editör: Haber Editörü