Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının destekleriyle Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde yer alan Atiker Yazılım Veri İşlem A.Ş. ve Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencilere dijital "Mobil Uygulama Geliştirme Platformu" tanıtıldı.

Afetzede öğrencilerin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan içerisinde algoritma ve kodlama eğitim görüntülerinin bulunduğu platformla ilgili öğrencilere çeşitli bilgiler verildi.

Öğrencilerin tablet ve telefonlarına yüklediği platformla ilgili bilgi veren yazılım şirketinin proje sorumlusu Uğur Erdoğan, gazetecilere, öğrencilerin algoritma ve kodlama becerilerini geliştirmeye yardımcı olduklarını söyledi.

Görgün ve Bozdoğan’dan Karacasu Kampüsü’nde İnceleme Görgün ve Bozdoğan’dan Karacasu Kampüsü’nde İnceleme

Kahramanmaraş'ta belirlenen 12 okulda ücretsiz eğitim seminerleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdoğan, "Yeni geliştirmiş olduğumuz Clomosy Mobil Uygulama Geliştirme Platformu üzerinden öğrencilerle buluşup onlara algoritma ve kodlama becerilerini geliştirebilecekleri farklı sunumlar yapıyoruz. Bu kapsamda Şehit Ahmet Gülbahar Ortaokulunda öğrencilerimizle buluştuk. Öğrenciler bu uygulama sayesinde sadece kodlama tekniklerini öğrenmekle kalmıyor kendi mobil cihazlarında uygulamaları deneyimleyerek yakından inceleme fırsatı buluyor." diye konuştu.

Editör: Atilla Şakacı