Büyükşehir İtfaiyesi, Yangına Müdahale Eğitimlerini Sürdürüyor Büyükşehir İtfaiyesi, Yangına Müdahale Eğitimlerini Sürdürüyor

Afşin'de Ardı Ardına İki Deprem: 3.8 ve 3.4 Büyüklükte Sarsıntılar Kaydedildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, depremler sırasıyla 3.8 ve 3.4 büyüklüğündeydi ve Afşin ilçesini sarsan bu sarsıntılar endişeye neden oldu.

İlk Deprem: 3.8 Büyüklüğünde Sarsıntı

AFAD'ın açıklamasına göre, Afşin merkezli olarak kaydedilen ilk deprem 3.8 büyüklüğündeydi. Saat 04.32'de meydana gelen bu depremin derinliği ise 6.99 kilometreydi. Depremin etkisiyle bölgedeki vatandaşlar ve yetkililer tedirginlik yaşadı.

kahramanmaras-deprem.jpg

İkinci Deprem: 3.4 Büyüklüğünde Sarsıntı

Aynı bölgede hemen ardından kaydedilen ikinci deprem ise 3.4 büyüklüğündeydi. Afşin'deki bu sarsıntı, ilk depremden ayrı olarak yerin 6.99 kilometre derinliğinde gerçekleşti. AFAD tarafından yapılan açıklamada, depremlerin etkileri ve olası hasarlar konusunda detaylı bilgilerin paylaşılacağı belirtildi.

kahramanmaras-son-depremler-son-dakika.jpg

Bilgilerin Çelişkisi: Kandilli Rasathanesi Verileri

Kandilli Rasathanesi verilerine göre ise, Afşin merkezli 3.2 büyüklüğündeki bir diğer deprem, saat 05.13'te yerin 5.0 kilometre derinliğinde meydana geldi. Bu veriler, AFAD'ın açıklamasıyla hafif bir farklılık gösteriyor.

Depremlerle ilgili detaylı bilgilerin AFAD tarafından paylaşılması beklenirken, bölgedeki vatandaşlar ve uzmanlar, olası artçı sarsıntılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Depremlerin neden olduğu muhtemel hasarlar ve gelişmeler, ilerleyen saatlerde daha net bir şekilde ortaya çıkacak.

Editör: Atilla Şakacı