Dronlara özel hava koridoru geliyor Dronlara özel hava koridoru geliyor
İnönü Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümünü Bölüm birincisi olarak tamamlayan Zeynep Sacide Gedik, Her zaman içinde bulunduğum durumdan pes etmeden azmim sayesinde başarılı oldum. Dolayısıyla böyle bir başarı bekliyordum dedi.
Afşin Haber’in sorularını yanıtlayan Ressam Zeynep Sacide Gedik, Öncelikle yüksek lisansa başlayıp ardından doktora yapmak istiyorum.hedefim alanında başarılı, kendini gerçekleştirebilmiş bir akademisyen olup, oku-
makta zorlanan özellikle kız çocuklarına umut ışığı olmaktır dedi.
Resim yapmak herkese özel bir gerçektir. Benim için digital çizimler ve tasarımlar yapmak hep iyi hissettirdiği için grafik tasarım alanında kendimi geliştirdim diyen Gedik, Ortaokuldayken boş geçen derslerde defter kapaklarının arkasına resimler yapardım. Zaman içerisinde kendi ideallerim doğrultusunda kendimi geliştirdim. İlköğretimde ve ortaöğretimde resim derslerimize önem verilmiyordu. Derslerimiz ya boş geçerdi ya da başka branş hocaları derse gelip kendi derslerini işlerdi. “Resim boş iş, bize matematik lazım” diyen sevgili veliler ve malesef böyle düşünen öğretmenler tarafından, bunun yetenek işi olduğunu sanılıp sanattan mahrum edildik. Çoğu zaman resim öğretmenim olmadı. Yol gösteren, nasıl gelişeceğimi anlatan kimse olmadı. Her başarımı tabiri caizse tırnaklarımla kazıyarak elde ettim. Buna rağmen 3 üniversitenin yetenek sınavını kazandım. 4 yılın ardından tüm emeklerimin haklı gururuyla bölümümü birincilikle bitirdim. Resim öğretmenim olmadan, dereceyle mezun olup resim öğretmeni oldum. Kariyerimi akademisyenlikle taçlandırmak istiyorum. Gelecekte umut ışığı bekleyen çokça çiçek tohumları öğrencilerimiz var. Bu gurur ve plaketin arkasında ise çokça emek ve alın teri var. Canım aileme, sevgili dostlarıma ve sayın hocalarıma özellikle Bahadır hocamıza destekleri adına teşekkür ederim. Benimle birlikte ikincilik ve üçüncülük ödüllerini alan arkadaşlarımı da tebrik ederim dedi.
Başarılarını devamını diliyoruz.
Editör: Haber Editörü