TÜMKİAD Kahramanmaraş İl Başkanlığı ve MARAŞFED işbirliğinde Sultangazi Belediyesinin de desteğiyle fuar yapıldı. Sürpriz etkinlikler, %25'e varan indirimler, gıda'dan yöresel ürünlere, bol çeşit ve aktiviteli alışveriş günleri İstanbul’da yoğun ilgi gördü. 


Maraş Dondurması’ndan tarhanasına, meşhur pul biberinden cevizli sucuğuna ve sim sırmasından filmlere konu olan yemenisine, tescilli Çağlayancerit Cevizinden birçok yöresel lezzetlere, Kahramanmaraş’a dair aradığınız her şey bu fuarda yer aldı.

4. Uluslararası Kahramanmaraş Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Buldu 4. Uluslararası Kahramanmaraş Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Buldu

 
Etkinlikle ilgili açıklama yapan TÜMKİAD Kahramanmaraş İl Başkanı Muhammet Eliaçık, hem İstanbul hem Sultangazi’li vatandaşlara seslenerek gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.


Bu fuarları düzenlemekteki en büyük amaçlarının esnafa katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Eliaçık, ‘’Gün depremzede esnafa destek olma günü! 6 Şubat’ın yaralarını hep birlikte saracağız. Çünkü esnaflarımız zor günler geçiriyor. Bazı esnaflarımız yeri geliyor, şehirde siftah yapmadan dükkanını kapatıyor. Konteyner çarşılar tam randımanlı müşteri çekemiyor. Bizlerde bu fuarlarla katkı sağlamayı amaçlıyoruz.’’ dedi.