7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ta bölgedeki gıda sorununu çözmek için çalışmalar hız kazandı.

Bölge halkının gıda sorununu çözmek için tüm kurumlar kenetlendi.

Bu seferberliğe katılan kurumlardan birisi de Konya Büyükşehir Belediyesi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, depremin en fazla etkilediği şehir olan Hatay’ın ardından depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a da 300 ton un gönderiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi 300 ton un gönderiyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yüzyılın felaketinin ilk anlarından itibaren Konya olarak yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemli bir parçası olduklarını ifade ederek, Hatay’dan sonra depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’a da 300 ton un göndermeye başladıklarını söyledi.


Konya Büyükşehir Kahramanmaraş’a 300 Ton Un Gönderiyor

"12 tırdan oluşan 300 ton un sevkiyatına başladık"

Hatay’da Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkların çalışmaların yanında bölgeye 50 TIR un gönderdiklerini hatırlatan Başkan Uğur İbrahim Altay şu şekilde konuştu:

Akarca, “Kahramanmaraş İstiklalspor’un Hedefi Şampiyonluk!” Akarca, “Kahramanmaraş İstiklalspor’un Hedefi Şampiyonluk!”

Hatay’da olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da gıda temininin çok önemli bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Afetzede kardeşlerimizin ekmek ihtiyacını gidermek adına ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bu doğrultuda Kahramanmaraş’a gönderilmek üzere 12 tırdan oluşan 300 ton un sevkiyatına başladık. İlk tırlarımız bugün yola çıktı. Allah kaza, bela vermesin. Konya olarak nerede bir ihtiyaç varsa biz orada olmaya devam edeceğiz inşallah. Yaralarımızı birlikte sarıp en kısa sürede güzel günlere yeniden kavuşacağız. Başta yardımsever Konyalılar olmak üzere sürece katkı veren herkesten Allah razı olsun.

Konya Büyükşehir Kahramanmaraş’a 300 Ton Un Gönderiyor
Konya Büyükşehir Kahramanmaraş’a 300 Ton Un Gönderiyor
Editör: Haber Editörü