Kahramanmaraş-Gaziantep yolunda feci kaza: 2’si ağır 6 yaralı Kahramanmaraş-Gaziantep yolunda feci kaza: 2’si ağır 6 yaralı
Bugünün gerçekleşmiş olan depremlerine ilişkin ayrıntılı bilgilendirmeler sağlayan Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 09.35’e kadar yaşanan tüm depremleri listeledi. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile AFAD’dan bugün gerçekleşen depremlere ilişkin gelen listede Gaziantep ve çevresine ilişkin de önemli ve ayrıntılı bilgiler yer aldı.
Bugün Gaziantep ve çevresinde yaşanan depreme dair bilgi aktaran Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile AFAD, depremlerin merkez üslerine özellikle dikkat çekti. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile AFAD’ın listesinde bölgede şu saate kadar gerçekleşmiş olan en büyük deprem de yer aldı. Peki bugün Gaziantep’te deprem mi oldu? İşte 8 Eylül 2023 Cuma Gaziantep ve çevresindeki son depremler…
SON DEPREMLER
Bugün Gaziantep’te yaşanan son depremlere ilişkin bilgi sağlayan Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, bu saat itibariyle tek bir depremin ölçümlere girdiğini duyurdu. Bu depremin saatini saat 01.37 olarak ilan eden Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, depremin merkez üssünü Nurdağı ilçesi olarak duyurdu. Depremin büyüklüğünü 1.3 olarak belirten Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, depremin gerçekleştiği derinliği ise 5 kilometre olarak tespit etti. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün aksine AFAD bugün için henüz Gaziantep’te bir deprem kayda geçmedi.
Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün bildirdiğine göre, bugün Gaziantep çevresindeki en büyük deprem şu saate kadar olmakla birlikte, saat 07.08’de kayda geçti. Bu saatte Akdeniz’de bir depremin yaşandığını duyuran Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, bu depremin büyüklüğünü 2.8; derinliğini ise 23,7 kilometre olarak açıkladı. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün aksine AFAD, depremlerin en büyüğünü şu saat için saat 06.24’te kayda geçti. Depremin Kahramanmaraş ili Nurhak ilçesinde yaşandığını bildiren AFAD, depremin büyüklüğünü 2.9; derinliğini ise 6,97 kilometre olarak tespit etti.
Editör: Haber Editörü