AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı için Yarın Temayül Yapılacak AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı için Yarın Temayül Yapılacak
Yaklaşık 4 aydır Kahramanmaraş’ta yaşanan sağlık müdürlüğü beklentisi Vehbi Şirikçi’nin atanmasıyla son buldu. Uzun zamandır Kahramanmaraş siyaset erkânı ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasındaki savaşta Kahramanmaraş siyasetinin zaferiyle sonuçlanmış oldu.
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz, genel seçimlerin ardından Haziran ayının başlarında görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. Bakanlığa istifa dilekçesini sunan Öksüz’ün istifası 15 gün gecikmeli olarak işleme alınmıştı.
15 Hazirandan itibaren boş olan Kahramanmaraş il sağlık müdürlüğüne bir yönetici arayan bakanlık ile Kahramanmaraş siyaseti arasında isim tartışması yaşandı. Kahramanmaraş siyasetinin sağlık müdürü olarak önerdiği, bugün atanan Vehbi Şirikçi’nin isminin de yer aldığı bazı isimleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın başarısız olacağı iddiasıyla kabul etmediği öne sürülmüştü.
Bunun üzerine Sağlık Bakanı Koca’nın 17 Ağustos’ta çok başarılı olarak gösterdiği, Kahramanmaraş’ta 4 yıl saha koordinatörü olarak görev yapan Beytullah Şahin’i ataması şehirde infiale neden oldu. Haberi Kanal 46'dan öğrenen bazı siyasi erkân ve sendika yöneticileri bakan Koca’ya sert tepki gösterince, atama 1 saat içerisinde geri çekildi.
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü görevine Vehbi Şirikçi’nin atanmasının ardından Gaziantep’e ise 5 saatlik Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirilen Beytullah Şahin oldu. Şahin’in öz geçmişinde saha koordinatörü olarak görev yaptığı Kahramanmaraş isminin yer almaması dikkat çekti.
Editör: Haber Editörü