Kahramanmaraş'a Dev Kredi: 400 Milyon Avro Kahramanmaraş'a Dev Kredi: 400 Milyon Avro
TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI YAPILACAK İLLER
temizlik görevlisi alımı
temizlik görevlisi alımı
Temizlik görevlisi alımı İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Kocaeli illeri başta olmak üzere birçok şehire yapılıyor.
BAŞVURULAR İŞKURDAN
Temizlik görevlisi alımı için başvurular İŞKUR resmi sayfasından alınıyor. İŞKUR Kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak, açık iş ilanları kısmından ikamet ettiğiniz ildeki alımlara başvuru yapabilirsiniz.
TEMİZLİK GÖREVLİSİ NE İŞ YAPAR?
Çalıştığı işletmelerin çalışma prensibi doğrultusunda tüm temizlik ekipmanlarının doğru ve etkili bir şekilde kullanılarak temiz hale getirilmesini sağlar şeklinde cevaplanabilir. Bu işi gerçekleştirirken de çevre koruma düzenlemelerine, mesleki verimlilik ve kalite standartlarına uyumluluğu da sağlaması gerekir. 
Temizlik görevlisi görevleri arasında çalışılan alanın havalandırılmasını sağlamak, 
Temizleme ve süpürme işlemlerini gerçekleştirmek, yüzeydeki kir ve tozları almak, çalışma alanındaki çöpleri toplamak, cam silmek, zeminleri parlatmak gibi işler yer alır. 
Bu işleri gerçekleştirirken her şeyden önce kendi temizliğine özen göstermelidir. 
Temizlik görevlisi görev tanımı itibariyle vakumlama, otomatla süpürme, sanayi süpürgeleri ile üretim alanlarını temizleme, temizleme işleminden zarar görme ihtimali olan malzeme ve eşyaları koruma önlemi alma husularından da sorumludur. 
Üretim yapan büyük işletmelerde üretim sahası içerisinde, idari ofis binalarında ya da bina dışındaki genel temizlik alanından sorumlu tutulur. Bürolarda çalışan temizlik görevlisi tuvalet, lavabo, idari ofis camları, tüm teknik donanımları, masa, dolap ve tüm yüzeylerin temizliğini gerçekleştirir. Üretim yapılan işletmelerde sahada çalışan temizlik görevlisi iş tanımı içerisinde makine ve teçhizatların temizliği, saha zemininin toz, kir ve tüm lekelerden arındırılmasını sağlama, üretim alanındaki lavabo ve tuvaletlerin temizliği, dezenfektan solüsyonları ile uygun hijyen sağlama, atık deposu, tıbbi ve üretim atıklarını toplama gibi işler bulunur.
Görev ve sorumluluklarını gerçekleştirirken günlük, haftalık ya da aylık temizlik planı üzerinden çalışmasını tamamlar. Tüm bu görev tanımlarının yanı sıra amirleri tarafından kendisine verilecek görevleri de üstlenerek yerine getirir.
Başvuru ve diğer detaylar için İŞKUR resmi sayfasını https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4335 ziyaret edebilirsiniz.