20 Yıllık Hayal Gerçek Oldu…

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen İmran Kılıç Köprüsü ve Bulvarı projesi, şehrin en önemli ulaşım yatırımlarından biri oldu. Güncel maliyeti 500 Milyon TL’nin üzerinde olan yatırımla batı köylerine ulaşım yarı yarıya kısaldı.

Günde 20 binin üzerinde aracın geçtiği köprü ve bağlantı yolundan toplu konutların tamamlanmasıyla daha da fazla araç geçecek. İnşa edilen köprü ve bağlantı yolu ile yılda 300 Milyon TL’lik yakıt tasarrufu da sağlanıyor. Projeden memnuniyet duyan batı köyleri sakinleri, 20 yıllık hayallerini gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür ediyor.

Kahramanmaraşspor ve K.Maraş İstiklalspor'un 2024-2025 Sezonu Grupları Belli Oldu Kahramanmaraşspor ve K.Maraş İstiklalspor'un 2024-2025 Sezonu Grupları Belli Oldu

Yılda 300 Milyon TL Yakıt Tasarrufu

Tamamlanan yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Batı köylerimizde 50 binin üzerinde hemşehrimiz yaşıyor. Bölgeyi deprem öncesi yeni yerleşim alanı olarak belirlemiş ve bu projeyi ona uygun bir şekilde hayata geçirmiştik.

Deprem sonrası da bölgenin nüfusu her geçen gün artıyor. Şehrimizin uzun yıllar beklediği bir projeydi ve hamdolsun tamamladık. Tamamen kaya dolgularla çok sağlam bir şekilde 5 kilometrelik bir bulvar ve 210 metrelik bir köprü inşa ettik. Adana yolu üzerinden sağlanan ulaşımı İmran Kılıç Köprüsü ve Bulvarımızla yarı yarıya kısalttık. Bu proje aynı zamanda Madalyalı Kavşak üzerindeki trafik yoğunluğunu da rahatlattı. Şuan günde ortalama 20 bin araç kullanıyor. Hemşehrilerimizin hizmetine sunduğumuz yeni yol ve köprümüzün hayırlı olmasını diliyorum. Yeni Kahramanmaraş için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Editörü