Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Yunus Ağır, Tamirciler Odası Başkanı Mehmet Mıhçı ile sanayi esnaflarını tek tek gezen Başkan Mehmet Gürbüz, KASKİ Genel Müdürlüğü’nün yetki sahasında olan Sanayi alanının, tüm alt yapısını çözecek bütüncül bir ihaleye çıkılacağını, bunun içinde büyükşehir belediyesi ile istişare içinde olduklarını vurguladı.

Elbistan tarihinin en yoğun yağışının yaşandığı ilçeye, 24 saatte metrekareye yaklaşık 100 kilogram yağış düştü. Bu yağışlar sonrası küçük sanayi sitesinin kısmi bölgelerinde yaşanan sorunlara, KASKİ müdürlüğü ve Elbistan Belediyesi’nce müdahale edildi.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Gürbüz yaptığı değerlendirmede, “Şu anda sanayi alanı olarak kullanılan alandayız. Elbistan Belediyesi'nin eski hizmet alanını sanayiyle birleştirdik, traktörcüler sitemiz de sanayi ile birleşti. Buranın altyapısı ile ilgili yaşanan sorunlar nedeniyle buradayız. Elbistan tarihinin en büyük yağışı ile karşı karşıyayız. Meteorolojiden öğrendiğimiz kadarıyla 24 saat içerisinde metrekareye yaklaşık 100 kilogram yağış düştü. KASKİ genel müdürlüğümüz burada, oda başkanlarımız, sanayi odası başkanımız burada. Buradan vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum, bu bölgede geniş çaplı ama bütüncül bir altyapı çalışması için KASKİ genel müdürlüğümüz yeniden bir ihaleye çıkacak. Buradaki esnaf kardeşlerimizle görüştük, onların talepleri doğrultusunda çalışmalar yapılacak. Sanayinin 3 bloğu traktörcüler sitesi de dahil, altyapı ile ilgili yenilenme ihtiyacı hissediyor. Çünkü orada yağmur suyu giderlerinde sorunlar tespit ettik.

Zemin su seviyesi çok yüksek

Zemin suyu seviyemiz çok yüksek olduğu için bazı dükkanlarda biriken su, dükkanların içine girmiş. O bölgelerde de drenaj çalışması yapacağız, yalıtım çalışması yapacağız. KASKİ genel müdürlüğümüzün yetki sahası içerisinde ki bu bölgede Elbistan Belediyemiz, Büyükşehir Belediyesi, KASKİ Genel Müdürlüğü elbirliğiyle esnafımızı İnşallah bu sorunlardan bir an önce, kurtaracağız.

3 Blok haricinde herhangi bir sorun yok

Başkan Gürbüz, “38 bin binanın röntgeni çekiliyor” Başkan Gürbüz, “38 bin binanın röntgeni çekiliyor”

Diğer taraflarda sanayimizde hamdolsun bir sıkıntı yok. Bu bölgedeki son 3 Blok ve traktörcüler sitemizde bir sorun gördüm. O bölgede bir de boş bir arazi var, tespit ettik. O araziyi de arkadaşlarımız kurutma çalışması yaptı. Tabii bu çalışmaların tamamı KASKİ bünyesinde yürütülen çalışmalar. Başta Büyükşehir Belediye

Başkanımız olmak üzere KASKİ’nin bu anlamda bu kadar hızlı refleks gösterdiği ve esnafımızın hemen yanı başında gecesini gündüzüne katarak çalıştığı için çok teşekkür ediyorum. Esnaf kardeşlerimden de ben şunu rica ediyorum, gerçekten yılların biriken sorunları bunlar. Deprem altyapıya çok büyük hasar verdi, zarar verdi. Bir taraftan da depremin zarar verdiği yerleri yeniden ele alıp onları güçlendirmeye çalışıyorlar. El birliğiyle bu yükün altından kalkacağız. Esnaf kardeşlerime de bu anlamda hoşgörüleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Atilla Şakacı