MHP’li Dora, Ekinözü içmeler için harekete geçti! 
6 Şubat'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Ekinözü ilçesine bağlı birçok mahallede hasar oluşurken, ilçe merkezine yakın konumdaki şehrin tek turizm kaynağı içmeler büyük hasar aldı. Geçtiğimiz haftalarda ilçede meydana gelen sel felaketinin ardından hasarın boyutu daha da arttı.  


Bölgeyi ziyaret edip, sorunları yerinde inceleyen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker’den konula ilgili bilgi aldı. 
Esnaf ve vatandaşları da dinleyen Dora, ilçenin tek turizm kaynağı olan bu bölgeyle ilgili bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini ifade etti. 

Ekinözü’nde Yaşlı Adam Ölü Bulundu Ekinözü’nde Yaşlı Adam Ölü Bulundu


Sosyal medya hesabından konuya dair bir paylaşım yapan Dora, şu ifadelere yer verdi:
“Ekinözü’müzün Aşağı İçmelerinde önce deprem ardından sel felaketleriyle yerle bir olan acı su alanının hızlı bir şekilde yapılması ve hem bölge insanımızın hem de esnafımızın bir an evvel eski kaynağına ve düzenine kavuşması için yöneticilerimizle birlikte bölgeye gelerek istişarelerde bulunduk. DSİ Genel Müdürümüzle yapacağımız görüşmelerin akabinde sürecin bizzat takipçisi olacağız.”