İletişimsizlik ve Koordinasyon Eksikliği

Karatutlu, deprem sonrası ortaya çıkan sorunların çözümünde büyük bir iletişimsizlik ve koordinasyon eksikliği olduğunu belirtti. Özellikle orta hasarlı binaların durumu ve yerinde dönüşüm konularında belirsizlik yaşandığını dile getirdi.

Yetkililer Eleştirildi

Milletvekili, iktidarın Kahramanmaraş'a yeterince odaklanmadığını ifade ederek, yerel yöneticilerin sorunlarda birbirine top attığını ve çözümsüzlüğün devam ettiğini savundu. Karatutlu, özellikle iktidarın temsilcilerinin acil sorunlara çözüm bulmak yerine farklı etkinliklerle meşgul olduğunu vurguladı.

Başkan Adayı Fırat Görgel; “Esnafımızın Teveccühü Bize Moral Veriyor” Başkan Adayı Fırat Görgel; “Esnafımızın Teveccühü Bize Moral Veriyor”

Raporların Tutarsızlığı Eleştirisi

Kahramanmaraş'ın deprem sonrası rapor sonuçlarının doğruluğunu sorgulayan Karatutlu, uygun olmayan alanlara neden bina ruhsatı verildiğini ve çelişkili raporların nasıl oluşturulduğunu sert bir dille eleştirdi.

Çağrı: "Uygun Olmayan Alan, Baştan Sona Yalan!"

Karatutlu, konuşmasında "Uygun olmayan alan, baştan sona yalan" ifadesini kullanarak, geç de olsa sabrın taşma noktasında olduğunu belirtti. Ayrıca, Çevre Şehircilik Bakanı Özhaseki'nin istifaya çağrıldığını, özellikle kadınlar ve anneler tarafından talep edildiğini söyledi.

İrfan Karatutlu'nun açıklamaları, Kahramanmaraş'taki deprem sonrası sürecin sıkıntılarına dikkat çekerken, çözüm bekleyen mağdurların sesine ses kattı.

Editör: Atilla Şakacı