Pazarcık’ta Zincirleme Kaza: 1 Yaralı Pazarcık’ta Zincirleme Kaza: 1 Yaralı
Deprem sonrası bölgede yoğun bir yeniden yapılanma sürecinin yaşandığına dikkat çekilen açıklamada, konteynerlerin kurulması ve yeni abonelik başvurularının artış gösterdiği vurgulandı. Başvuru süreçlerinde eksiksiz evrak sunmanın son derece kritik olduğuna vurgu yapılan açıklamada, yanlış anlaşılmaların sorunlara yol açabileceği ifade edildi.
Açıklamada ayrıca şirketin işlemlerinin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu mevzuatlarına uygun olarak yürütüldüğüne dikkat çekildi. Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği'nin bağlantı başvuruları için gereken belgeleri açıkça belirttiği belirtildi.
Bölgede yaşanan yıkıcı depremler sonucunda işlemlerin OHAL döneminde kolaylaştırıldığı, ilgili belgelerin talep edilmediği belirtilen açıklamada, OHAL sürecinin sona ermesiyle birlikte normalleşme sürecinin başladığı ve ilgili belgelerin tekrar talep edilmeye başlandığı ifade edildi.
Bağlantı Belgeleri Önem Taşıyor
AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş., abonelik başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlandırılabilmesi için gerekli belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde sunulmasının önemini vurguladı. Uygulamanın amacının, deprem sonrası bölgenin yeniden ayağa kaldırılması ve enerji bağlantılarının hızlı bir şekilde yapılması olduğu dile getirildi.
Editör: Haber Editörü