Milletin yazdığı diriliş destanı 8. yılında Milletin yazdığı diriliş destanı 8. yılında
2023 Ulaşım Yatırımları Programı çerçevesinde 200 Milyon TL’lik yatırımla Elbistan’da başlattığı asfalt atağını sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ilçenin en yoğun kullanılan arterlerinden Darende Caddesi’nde gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarını tamamladı.
Bölgedeki birçok mahallenin aktif olarak kullandığı 2,5 kilometrelik cadde yaklaşık 10 Milyon TL’lik yatırımla baştan uca yenilendi. 5 bin ton asfaltla yenilenen Darende Caddesi, vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Bölgede yaya ve araç trafiğinde konfor ve güvenlik artırılırken, vatandaşlar gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
Muhtarlardan Başkan Güngör’e Teşekkür
Darende Caddesi’nin standardının artırıldığını belirten Tepebaşı Mahalle Muhtarı Gazi Yalçın, “Daha önce ulaşımda sorun oluşturan ve sürücülerin şikâyetçi olduğu Darende Caddesi’nin asfaltı Büyükşehir Belediyesi tarafından çok güzel bir şekilde yenilendi. Darende, Gürün ve Sivas’a ulaşım sağlayan yolumuzun yeni halinden son derece memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Esentepe Mahalle Muhtarı İdris Şafak ise, “Mahallemizin en işlek arteri olan Darende Caddesi, deforme olmuş ve ulaşımda sorun oluşturuyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’e bu güzide çalışma için mahallem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Editör: Haber Editörü