Onikişubat Belediyesi’nden Hürriyet ve 5 Nisan’da kapsamlı asfalt çalışması Onikişubat Belediyesi’nden Hürriyet ve 5 Nisan’da kapsamlı asfalt çalışması
Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in gayretleriyle Türkiye’ye kazandırılan ve 23 ülkenin katılımıyla 14 Ekim’de Cumhurbaşkanlığı himayesinde açılışı gerçekleştirilen Uluslararası EXPO 2023, kentin güçlü yönlerini marka yapma hedefiyle çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.
8 gün boyunca Kitap Fuarı’na ev sahipliği yapan EXPO 2023 Sergi Alanı’nda etkinlik ve festival bitmiyor.
Kitap Fuarı’na tamamlanmasının hemen ardından yeni bir festival için çalışmalarda son aşamaya gelindi.
Başkan Mahçiçek’in yeni müjdesi ise özellikle çikolata ve kahve tutkunlarını sevindirecek. Bölgenin en büyük Çikolata ve Kahve Festivali, 14-15 ve 16 Kasım tarihleri arasında EXPO 2023 ziyaretçileriyle buluşacak.
Kahramanmaraş’ın yerel kahve ve çikolata firmalarının yanı sıra ulusal ve uluslararası firmaların yer alacağı Çikolata ve Kahve Festivali, sektörün bölgedeki en geniş kapsamlı etkinliği olacak.
Çikolata ve kahvede ün salmış 30 firma katılacak
Çikolata ve kahve tutkunlarının en güçlü firmaları bir araya bulacağı EXPO 2023 Çikolata ve Kahve Festivali, kahve ve çikolata dünyasının en özel lezzetlerini ziyaretçilerine sunacak.
Farklı kahve çekirdekleri, özel çikolata çeşitleri ve atölye çalışmalarıyla katılımcılara lezzet dolu bir deneyim yaşayacak. Kahve sektörünün önde gelen baristaları ve çikolata ustaları, yeni tarifler ve demleme teknikleri hakkında bilgi paylaşırken, katılımcılar, bu ustaların gösterilerini izleme fırsatı yakalayacak.
Katılımcı firmalar, ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere tanıtma imkanı bulurken, sektör öncülerinin ilham veren konuşmalarının bulunduğu seminerler, sektörün en iyilerinin yarıştığı yarışmalar, atölyelerin ve workshopların yapılacağı alanlar bulunacak.
Festival, kahve ve çikolata hazırlama ekipmanlarına yönelik bir sergi alanı da sunacak. Ziyaretçilerin, kahve makinelerinden çikolata eritme makinelerine kadar birçok ürünü inceleme şansınız olacak.
Festival sadece kahve ve çikolata ile sınırlı kalmayacak. Canlı müzik performansları, sokak lezzetleri ve etkileyici gösteriler de festivalin parçası olacak.
EXPO 2023 Çikolata ve Kahve Festivali’nin açılış töreni, 14 Kasım Salı günü saat 11.00’da gerçekleştirilecek.
Editör: Haber Editörü