Başkan Güngör, JICA Heyetini Misafir Etti Başkan Güngör, JICA Heyetini Misafir Etti
Kahramanmaraş’ta ise 3 ilçede Belediye Başkan adayları belli oldu. Bu ilçeler Onikişubat, Afşin ve Andırın olarak sıralandı.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Parti Meclisi Toplantısı'na başkanlık etti.
Adsız-713
Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Parti Meclislerinde bazı belediye başkan adaylarının belirlendiğini belirterek, "Bugün 4'ü büyükşehir belediye başkan adayı olmak üzere 227 seçim çevresinde parti meclisimizde aldığımız kararla belediye başkan adaylarımızı belirledik. Açıklayacağımız 4 büyükşehirden 2'si zaten önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkanımız Özgür Özel tarafından ilan edilmişti" dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının ise Mansur Yavaş olduğunu açıklayan Yücel, "Bursa ve Balıkesir illerimizde de daha önce partimizin ve örgütümüzün, üzerinde mutabakata vardığı, ayrıca anketlerde de kazandığını gördüğümüz isimler parti meclisimizin kararıyla adaylaştı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mustafa Bozbey. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayımız ise Sayın Ahmet Akın" dedi.
İsimlerini paylaşacakları diğer belediye başkan adaylarının ise geçen hafta Parti Meclisi toplantılarında örgüte yetki verdikleri il ve ilçelerle, yetki verilmemiş olsa bile il ve ilçe örgütleri, milletvekili ve Parti Meclisi üyelerinin üzerinde tam bir mutabakat sağladığı seçim çevreleri olduğunu kaydeden Yücel, şöyle konuştu:
"Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz, 2019'dan bu yana Türkiye'nin yarısını sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştırdık. Türkiye'nin yarısı CHP'nin sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetilmektedir. Belediyelerimiz geçtiğimiz 4 yılda başta pandemi olmak üzere deprem, sel gibi doğal afet süreçlerinde, halkımızın yanında olmuştur. Vatandaşımızın ihtiyaç ve taleplerini yüksek organizasyon yetenekleriyle hızlı bir şekilde karşılamışlardır. İnanıyoruz ki 31 Mart seçimlerinde insan odaklı politikalarımızla vatandaşımıza, sıcak bir el uzatan belediyelerimizin sayısını artıracağız."
İŞTE CHP'NİN 4 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
İstanbul Büyükşehir Beldiye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu
Ankara Büyükşehir Beldiye Başkan Adayı Mansur Yavaş
Bursa Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın
6 İLİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU
CHP'nin PM toplantısında 6 ilin belediye başkan adayı da belirlendi.
Buna göre, Bolu Belediye başkan adayı bir süre önce tekrar partiye dönen Tanju Özcan,
Bayburt Belediye başkan adayı Kubilay Erel,
Elazığ Belediye başkan adayı Coşkun Çağlar,
Gümüşhane Belediye başkan adayı Bedri Ağaç,
Karaman Belediye başkan adayı Recep Sertçelik,
Nevşehir Belediye başkan adayı Mehmet Bilgin oldu.
KAHRAMANMARAŞ ADAYLARI
Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde Turan Tekatlı,
Onikişubat ilçesinde Oktay Tolga Büyükhilal,
Afşin ilçesinde Murat Bozkurt isimleri Belediye başkan adayı olarak açıklandı.
Editör: Atilla Şakacı