Dulkadiroğlu Belediyesi Park Ve Bahçe Müdürlüğü'nden Bayram Hazırlığı Dulkadiroğlu Belediyesi Park Ve Bahçe Müdürlüğü'nden Bayram Hazırlığı
Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz mesajında, Cumhuriyetin Türk Milletine bırakılmış en büyük miras olduğunu ifade etti.
Başkan Gürbüz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, bugün 100 yaşında. Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir. 1923'ten beri ülkemize büyük katkılar sağlamış, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturmuş, bireyi yurttaş konumuna yükseltmiştir. Tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır.
Türkiye; Cumhuriyet sayesinde dünyanın saygın bir ülkesi olmuştur
Devletimiz, Cumhuriyetin verdiği güç sayesinde uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir. Bu duygu ve düşünceler içerisinde Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum”
Editör: Haber Editörü